• Názov projektu:
          "Europe Code Week / Európsky týždeň programovania"

Popis projektu:
          Ide o nezávislú iniciatívu oslavujúcu tvorivosť, riešenie problémov a spoluprácu prostredníctvom programovania a ďalších technologických aktivít. Zámerom je viac zviditeľniť programovanie, ukázať mladým, dospelým a starším ľuďom, ako vdýchnuť život nápadom pomocou programovania, rúcať mýty o týchto zručnostiach a spojiť motivovaných ľudí, aby sa spolu vzdelávali. Ako "IT Friendly" škola pritom samozrejme nesmieme chýbať.

Trvanie projektu:
          2019: V roku 2019 sa Európskeho týždňa programovania zúčastnilo 4,2 milióna ľudí vo viac ako 80 krajinách celého sveta. Priemerný vek účastníkov bol 11 rokov a v roku 2019 bolo 49 % účastníkov ženského pohlavia. 92 % podujatí Európskeho týždňa programovania sa uskutočnilo na školách, čo dosvedčuje úspešnosť úsilia o vybavenie učiteľov zručnosťami počas kampane v roku 2019. Sme radi, že aj našich Dneperských 540 minút intenzívnych osláv programovania a 190 oslávencov prispelo k „dobrej a veľkej veci“.

2018: V roku 2018 sa do iniciatívy Európskeho týždňa programovania zapojilo 2,7 milióna ľudí vo viac ako 70 krajinách celého sveta a naša škola bola toho všetkého súčasťou.