• Ján Varga - 31st EU Contest for Young Scientists

• Môj projekt riešil prevenciu podvádzania v e – športoch. Sústredil som sa na podvody realizované pomocou externých programov. Na rozdiel od bežných riešení, môj systém funguje na strane server (organizátora) a nie klienta (hráča). Vytvoril som algoritmus na detekciu asistencie mierenia, prevenciu wallhackov, detekciu manipulácie časových údajov, ale tiež som vytvoril vlastnú implementáciu server pre DRM službu Steam, čo umožňuje organizátorom turnajov úplne izolovať klientske  počítače od internet. Opatrenia som implementoval na hru CS:GO. Ján Varga, Oktáva

• Návšteva „Paláca zázrakov“ alebo fyzika hrou

• V piatok 20. septembra 2019 sa žiaci našej školy vybrali na jednodňovú návštevu maďarskej Budapešti. Počas tohto poznávacieho výletu sa mohli presvedčiť nielen o skvelej funkčnosti MHD alebo záživnej a rýchlej jazde v metre, ale taktiež sa mohli pozrieť, ako sa dá učiť fyzika hrou. Cieľom poznávacieho zájazdu bola návšteva „Paláca zázrakov“ - Centra vedeckých zázrakov v Budapešti.

V tomto vedeckom centre sa nachádzajú atrakcie, ktoré potešia nie len malé deti, ale aj dospievajúcich študentov, z ktorých sa náš zájazd skladal. Dostupné boli rôzne atrakcie založené na fyzikálnych zákonoch a divoch. V tomto centre si žiaci užili zábavu na pútavých stanoviskách, ale taktiež sa mnoho nového naučili vďaka vysvetlivkám a návodom ku každej atrakcii uvedeným aj v anglickom jazyku. Medzi ponúknuté aktivity patrilo zrkadlové bludisko a iné zrkadlové ilúzie, vzdušné delo, hod na kôš s loptou navádzanou „vzdušnou trubicou“, magneticky príťažlivá kvapalina, no stanovísk tam bolo omnoho viac. Po individuálnej prehliadke sa naša skupinka turistov presunula do prednáškovej miestnosti, kde im bola poskytnutá prezentácia s praktickými ukážkami zaoberajúca sa elektrickou energiou. Prednáška bola pripravená hravou, interaktívnou metódou v anglickom jazyku. Žiaci mali možnosť zapájať sa do diskusie, ktorú viedol prednášajúci. Ponúknutý bol aj náhľad na funkčnosť Teslovho transformátora, konkrétne slabšej aj silnejšej verzie. Pri použití silnejšej verzie si študenti mohli vypočuť melódie slávnych piesní za pomoci šľahajúcich bleskov. Po ukončení návštevy centra sa naša dneperská „výprava“ vydala na vrch Gellert, lokalizovaný západne od centra Budapešti, neďaleko brehu rieky Dunaj. Výstup na tento vrch bol pohodlný, cesta hore viedla síce mnohými  schodmi, ale príjemným lesoparkom. S týmto vrchom sa spája príbeh o svätom Gellertovi, ktorý bol usmrtený tým, že ho z neho zhodili v sude. Náš výlet vyvrcholil práve na tomto mieste, odkiaľ bol krásny výhľad na veľkú časť Budapešti. Nasledovala už len cesta domov. Ďalší náučný výlet s množstvom skvelých spomienok;)

• Krúžok keramiky aj pre tých "skôr narodených"

• Milí rodičia a priatelia školy! Radi by ste si zhotovili vlastný keramický výrobok pre potešenie seba alebo svojich blízkych? Ponúkame Vám jedinečnú možnosť vyskúšať si svoje zručnosti na krúžku keramiky. Krúžok sa uskutoční v mesiacoch október – jún 2019/2020 v priestoroch našej školy. Stačí, ak svoj záujem potvrdíte vyplnením priloženej záväznej prihlášky (na stiahnutie), ktorú nám odovzdáte na našom prvom stretnutí. Krúžok začne svoju činnosť od 04.10.2019 (t.j. v piatok) od 16.00 do 17.30 hod.

Tešia sa na Vás Jana a Ľuba :)

• Tradičný keramický krúžok je späť

• Rád tvoríš? Chceš sa niečomu priučiť? Máš skvelé nápady a chceš vytvárať menšie aj väčšie ozdobné alebo aj úžitkové predmety z keramickej hliny?

Pozývame Ťa do keramického krúžku. S rodičmi vyplň prihlášku a odovzdaj ju do 13.09.2019 pani učiteľke M.Cicoňovej. Prvý raz sa stretneme 20. septembra 2019 o 16:00 (doniesť môžeš aj svoj vzdelávací poukaz).

Či si skalný člen alebo nováčik,  príď medzi nás.  Tešíme sa na teba.

• ... a 25. školský rok na našej škole môže začať

• Po letnom oddychovaní, upratovaní, vymetaní, maľovaní, opravovaní, vymieňaní, inovovaní sme späť;) A ani sa nám to veriť nechce, ale ÁNO 25. školský rok v histórii nášho gymnázia práve začína...