• ĎAKUJEME, že nám pomáhate RÁÁÁSŤ ...

• ​​​

Naši DNEPERSKÍ PRIAZNIVCI,

dovoľte NÁM, aby sme sa VÁM aj touto formou poďakovali za VAŠU priazeň, ktorú nám každoročne, okrem iného, prejavujete aj poukázaním 2% Z DANE.

Aj vďaka nim nám v ostatných rokoch v areáli školy vyrástli priamo pod korunami stromov „zelené učebne“ v podobe záhradnej pergoly, či dvojúrovňového suchého múrika na vonkajšie sedenie.

V našich aktivitách plánujeme pokračovať aj naďalej, aby sme pre NAŠE DETI vytvorili „miesto“, kde môžu s našou spoločnou podporou RÁÁÁSŤ.

Tlačivo na poukázanie 2% z dane DobraSkola.pdf.

#vasadneperska

• Geografická olympiáda

• V piatok 19. 1. 2024 sa uskutočnil 52. ročník Geografickej olympiády. V školskom online kole v kategórii E, F sa stretli nadšenci geografie.Postup do okresného kola si v kat. E vybojovali Laura Behunová, Noemi Vašigová, Šimon Doro. V kat. F postupuje Jozef Michalec, Aleš Hlaváč a Oliver Špilár. Všetkým postupujúcim blahoželáme a držíme palce v okresnom kole.

• Čím sme chceli byť, keď sme boli malí?

• Študentská rada zorganizovala pre nás deň, v ktorom  povolanie  našich detských snov prezentovalo oblečenie.

Ďakujeme, že ste sa zapojili. Výsledky súťaže:

1.miesto - Príma

2.miesto - Kvarta

3.miesto - Sexta

• Preventívna beseda s príslušníkmi PZ SR

• Dňa 15.01.2024 sa žiaci Kvinty, 1.G, Sexty, 2.G a Septimy, zúčastnili preventívnej aktivity zameranej na boj proti drogám. Túto prínosnú aktivitu realizovali príslušníci PZ SR.

• Rozoznaj svojho dezinformátora: OKM - školské kolo

• Cieľom OKM nie je pretláčať konkrétnu ideológiu alebo hovoriť študentom, čo si majú myslieť. Naopak, súťažiacich vedie k vytvoreniu si vlastných názorov, ktoré sú podložené dôveryhodnými informáciami. Keď rozoznávajú spoľahlivé a nespoľahlivé médiá, pozerajú sa na formálne prvky článku, napríklad či je uvedený autor alebo zdroje.

V decembri 2023 žiaci Sexty - Oktávy riešili školské kolo Olympiády kritického myslenia. Postup do krajského kola si vybojovali títo žiaci (poradie podľa počtu získaných bodov:

kategória 1:

1.Bruno Rod - obsadil 596.miesto z 3179 súťažiacich, rozdiel medzi 1. a 596.miestom je 14,5b

2.Matúš Brndiar

3.Miroslav Kolesár

4.RichardKolouch

kategória 2:

1.Adam Kovalčík - obsadil 99.miesto z 3263 súťažiacich, rozdiel medzi 1. a 99.miestom je 7,5b

2.Adam Vrba

3.Samuel Tomčo

4.Oliver Fejczo

5.Filip Legath

6.Jakub Juhás

7.Max Pružinský

8.Marián Maďar

9.Daniel Cangár

Krajské kolo sa uskutoční 19.3.2024, on-line test bude trvať 120 minút. Srdečne blehoželáme postupujúcim, a prajeme im veľa trpezlisvosti pri príprave na krajské kolo.

• Keby som bol primátorom mesta

• V Oktáve žiaci na hodine ruského jazyka úspešne vytvorili projekt na tému „Keby som bol primátorom mesta...“Žiaci prezentovali vlastné nápady o podnikateľských projektoch a voľných pracovných miestach v meste, v ktorom by chceli žiť