• Ideme do celoštátneho kola!

• Srdečne gratulujeme Eve Melichovej z triedy Kvarta k úspešnému absolvovaniu krajského kola súťaže v prednese anglickej poézie a prózy Shakespeare´s Memorial, ktoré sa uskutočnilo 21. novembra na Gymnáziu Šrobárova. Zároveň prajeme ďalší veľký úspech v celoštátnom kole v Bratislave, ktoré Evku čaká presne na Mikuláša.

• Cestujeme na európske finále EUCYS 2018

• A to vďaka nášmu skvelému "Amaveťákovi" Jankovi zo Septimy. Ten si z tohtoročného 21. ročníka Festivalu vedy a technika AMAVET 2018 okrem ocenenia v kategórii Informatika a počítačové inžinierstvo odniesol postup do európskeho finále Súťaže Európskej únie pre mladých vedcov (The European Union Contest for Young Scientists – EUCYS). Vo svojom projekte sa zaoberal možnostiam brániacim podvádzaniu v e-športoch. Na prázdno nevyšiel ani náš ďalší dlhoročný "Amaveťák" septimán Pali. Ten si za svoj projekt δFinder odniesol, rovnako v kategórii Informatika a počítačové inžinierstvo, Cenu poroty Festivalu vedy a techniky AMAVET. K dosiahnutým výsledkom chlapcom srdečne blahoželáme a v októbri držíme palce na EUCYS 2018!

Tohtoročnej celoslovenskej súťažnej prehliadky projektov z oblasti vedy a techniky sa zúčastnilo takmer 150 "amaveťákov" základných a stredných škôl, vrátane zahraničných účastníkov z Belgicka, Mexika, Ruska a Španielska. Tí súťažili v jedenástich kategóriách. Svoje projekty obhajovali pred členmi odbornej hodnotiacej komisie zloženej z vedcov, vysokoškolských pedagógov a ďalších odborníkov. Tí najlepší získali možnosť obhájiť svoj projekt a reprezentovať Slovensko na prestížnych národných i medzinárodných vedeckých súťažiach.

• Rodičovské združenie

• Vážení rodičia, pozývame Vás na štvrťročné rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 13. 11. 2018 (utorok).
            Program rodičovského združenia:
            - od 15:30 do 16:30 individuálne konzultácie s vyučujúcimi