• #DODneperská 2020 - streda 12.02.2020

     • Inšpirujte sa aj VY! Navštívte nás spolu s Vašimi deťmi v stredu 12.02.2020 počas Dňa otvorených dverí na Súkromnom gymnáziu Dneperská 1 Košice.

      Program:
      08:55 - 13:30 - otvorené vyučovacie hodiny
      09:00 - 14:00 - interaktívne predmetové hry
      08:00 - 15:30 - "Dneperboti" v akcii alebo Dneperský svet robotov
      14:00 - 17:00 - otázky a odpovede s vedením školy

     • Úspešní vo všetkých kategóriách anglickej olympiády

     • Dňa 15. januára 2020 bojovali víťazi školského kola v okresnom kole Olympiády v anglickom jazyku, a to po dlhšom čase vo všetkých kategóriách. Aaa ...boli ÚSPEŠNÍ!!! Veľký rešpekt patrí Alexovi zo Septimy za 2. miesto (kat. 2B), Matejovi zo Sexty za 3. miesto (kat. 2A), Katke z Kvarty za 9. miesto (kat. 1B) a Marcusovi z Prímy za 5. miesto (kat. 1A). K dosiahnutým výsledkom blahoželáme!

     • Fyzikálna chémia - be ready for the future

     • 21.1.2020 sme realizovali naše v poradí už desiate stretnutie s chémiou na PrF UPJŠ. Zelená che3 - drobné písmená - polarizovateľnosť zlúčenín. Po dnešných experimentálnych meraniach už vieme merať polarizovateľnosť a zmenu vodivosti. Na základe odčítaných dát dokážeme pozorovať dynamickú rovnováhu v hydrolýzach. 

     • FIRST LEGO League 2019/2020

     • Dvakrát 2. miesto, jedenkrát 3. miesto a špeciálna cena za najlepšie ekologické riešenie. Áno, aj toto je DNEPERSKÁ;) 

      A za to všetko vďačíme nášmu tímu v zložení - Sandra, Esti, Miška, Lucka, Maťo, Ondrík, Miško a Oliver. Ten 09.01.2020 na regionálnom turnaji robotickej súťaže FIRST® LEGO® League (FLL) v kategórii Robot Design obsadil 2. miesto, v kategórii Robot Game 2. miesto, v kategórii Výskumný projekt získal špeciálnu cenu a celkovo sa umiestnil na 3. mieste. K dosiahnutým výsledkom srdečne blahoželáme!

      Za materiálnu podporu ďakujeme združeniu Košice IT Valley, z.p.o.. Vďaka nemu naša škola získala v rámci výzvy INTERREG V-A Slovenská republika – Maďarsko prostredníctvom Európskeho zoskupenia územnej spolupráce Via Carpatia s ručením obmedzeným z finančného príspevku Európskeho fondu regionálneho rozvoja do dlhodobého užívania 3 programovateľné Lego Mindstorms EV3 stavebnice.

     • Dôležité je "vykročiť tou správnou ..."

     • Zvyknete si dávať "novoročné" predsavzatia? My ÁNO a dokonca niekoľkokrát ročne - na začiatku školského roka, na začiatku kalendárneho roka, na začiatku druhého polroka ... Toto sme pre Vaše/naše deti "upiekli" so začiatkom roku 2020. Tak nech je pre NÁS všetkých úspešný!!!