• Azúrové pobrežie - jazykový a poznávací pobyt

     • Jazykové a poznávacie pobyty v zahraničí sú jedným z najefektívnejších spôsobov ako sa v cudzom jazyku zdokonaliť.  Takúto možnosť zažili od 22.5 do 26.5 žiaci sekundy, kvinty, 1.G a sexty našej školy. Spoznávanie Azúrového pobrežia vo Francúzsku im umožnilo na pár dní sa maximálne sústrediť na nutnosť komunikácie v cudzom jazyku a nielen v anglickom – mimo školských lavíc.

      A ako náš program vyzeral?

      V druhý deň po úmornej ceste sme ráno  okolo 9 vystúpili v teplom, slnečnom  Nice, prešli sme sa po palmovej Anglickej promenáde (Promenade des Anglais) so známym hotelom Negresco, námestím  Massena a starobylým trhom Cours Saleya. Navštívili sme aj vyhliadku niekdajšieho hradu odkiaľ sme mali Nice, ako na dlani.

      V popoludní sme sa presunuli do Cannes, v ktorom práve prebiehal filmový festival. Zažili sme ruch a pozlátku tohto luxusného, filmovými hviezdami zaplaveného letoviska.

      Deň 3: - celodenný výlet k Verdonskému kaňonu, druhému najväčšiemu kaňonu na svet. Cestou nazad nás pani sprievodkyňa prekvapila bonusovou zastávkou – malebnou, históriou dýchajúcou dedinkou vtesanou v skale – Monustiers Ste Marie. Na chvíľu sme sa cítili ako vo filme Pán prsteňov. Kaňon nás uchvátil a vyčerpal  natoľko, že do hotela sme sa dostali v neskorších večerných hodinách.

      Deň4 -  Náš posledný deň -  odchod do Eze – prehliadka parfumérie so zaujímavým výkladom a s ešte zaujímavejším tovarom..

      Následne pokračovanie do nášho vysnívaného Monaca. Monaco žilo svojím vlastným životom Formule, ktorá tam práve prebiehala. Prešli sme si uličkami tohto pokojného, iným životom žijúceho mesta, obdivovali kniežací palác, katedrálu, a naše hlavy zaplnili informáciami z Oceánografického múzea. Prechodom cez prístav v La Condamine sme sa dostali  do Monte Carla –na kasíno sme síce šťastie nemali, ale náš pobyt sme zakončili hodinou strávenou na pláži.

      Večer okolo 21:00  nás čakala cesta na Slovensko. Odchádzali sme so zmesou pocitov, eufórie, šťastia, uchvátenia – určite by sme privítali deň, dva....

      Prechodom slovenských hraníc sme prešli do reálneho režimu – sme doma, ale každopádne takáto skúsenosť a spoznávanie stálo za každú minútu nášho času stráveného v tejto destinácii.

     • Klíma sa ťa týka - Tercia

     • 24.05.2023 sa terciáni zamýšľali nad budúcnosťou našej planéty. V ekocentre SOSNA v Družstevnej pri Hornáde v rámci interaktívneho vzdelávacieho programu ,,Klíma sa Ťa týka" diskutovali o klimatických zmenách a klimatických prvkoch, ktoré pomáhajú zmierňovať dopad týchto zmien. Rozprávali aj o klimatických prvkoch, ktoré sa nám podarilo vybudovať v našej školskej klimatickej záhrade a ich význame. Domov odchádzali nielen s vedomím, že klimatická kríza tu je a treba ju riešiť, ale aj s čerstvými bylinkami na prípravu čaju.

     • Športový deň

     • Dňa 23.05.2023 sa žiaci Prímy - Kvarty zapojili do športových aktivít, ktoré pre nich zorganizovali naši učitelia TSV spolu s kvintánmi a 1.G, ktorí pomáhali pri rozhodovaní súťažných zápolení.

     • Prajeme všetko najlepšie, Oktáva

     • 23.05 a 24.05. 2023 sa na našej škole konali ÚFIČ MS 2023. Sedemnásť oktávanov predstupovalo pred skúšobnú maturitnú komisiu, aby prezentovali svoje vedomosti vo vybraných maturitných predmetoch. Dnes vám s hrdosťou oznamujeme, že sedmenásť študentov ukončilo vzdelávanie na našom gymnáziu úspešným vykonaním maturitnej skúšky, a to takto:

      SJL - 17 študentov, maturitný priemer: 1,94

      ANJ - 16 študentov, maturitný priemer: 1,69

      BIO - 3 študenti, maturitný priemer:  1,67

      DEJ - 4 študenti, maturitný priemer: 1,45

      FYZ - 2 študenti, maturitný priemer: 2,0

      GEG - 2 študenti, maturitný priemer: 3,0

      CHE - 4 študenti, maturitný priemer: 1,25

      INF - 7 študentov, maturitný priemer: 1,0

      MAT - 8 študentov, maturitný priemer: 1,5

      OBN - 4 študenti, maturitný priemer: 1,0

      RUJ - 1 študent, maturitný priemer: 1,0

       

       

     • Kvarta, Kvinta a 1.G v Tatranskej Lesnej

     • V tretí májový týždeň sa študenti tried Kvarta, Kvinta a 1.G zúčastnili Školy v prírode v Tatranskej Lesnej. V rámci spoznávania tatranskej prírody študenti prebádali okolie Tatranskej Lesnej, Tatranskej Lomnice, Starého Smokovca a tiež absolvovali výstup k Vodopádom Studeného potoka, Bilikovej a Rainerovej chate. Taktiež si vyskúšali nočné hry a orientáciu v lese ako aj rôzne logické a kvízové súťaže a na záver sa zregenerovali v akvaparku AquaCity Poprad.

     • SPPravme To - Sexta má svoj záhon

     • Dňa 19.05.2023 strávili Sextáni tri hodiny kreovaním a výstavbou vlastného záhona. Venovali svoj čas rozvoju troch úrovní: 1. zlepšiť ovzdušie v priestore pred budovou školy, 2. nadizajnovať pozemok tak, aby mal výtvarno-funkčný zmysel, 3. darovať vlastný čas všetkým, ktorí denne okolo verejného pozemku pred budovou školy chodia. Dobrá práca, Sexta

     • 20.maturitný ročník na Súkromnom gymnáziu

     • Barborka, Romanka, Kosťa, Maťo, Linduš, Samko, Danko, Katka, Robko, Mimi, Adamko, Kubko, Yaqi, Peťko, Robi, Rebi a Paťko,  prajeme Vám  veľa štastia, vytrvalosť a pri maturitnej skúške šťastnú ruku.