• ĎAKUJEME, že nám pomáhate RÁÁÁSŤ ...

     • ​​​

      Naši DNEPERSKÍ PRIAZNIVCI,

      dovoľte NÁM, aby sme sa VÁM aj touto formou poďakovali za VAŠU priazeň, ktorú nám každoročne, okrem iného, prejavujete aj poukázaním 2% Z DANE.

      Aj vďaka nim nám v ostatných rokoch v areáli školy vyrástli priamo pod korunami stromov „zelené učebne“ v podobe záhradnej pergoly, či dvojúrovňového suchého múrika na vonkajšie sedenie.

      V našich aktivitách plánujeme pokračovať aj naďalej, aby sme pre NAŠE DETI vytvorili „miesto“, kde môžu s našou spoločnou podporou RÁÁÁSŤ.

      Tlačivo na poukázanie 2% z dane DobraSkola.pdf.

      #vasadneperska

     • Geografická olympiáda

     • V piatok 19. 1. 2024 sa uskutočnil 52. ročník Geografickej olympiády. V školskom online kole v kategórii E, F sa stretli nadšenci geografie.Postup do okresného kola si v kat. E vybojovali Laura Behunová, Noemi Vašigová, Šimon Doro. V kat. F postupuje Jozef Michalec, Aleš Hlaváč a Oliver Špilár. Všetkým postupujúcim blahoželáme a držíme palce v okresnom kole.

     • Čím sme chceli byť, keď sme boli malí?

     • Študentská rada zorganizovala pre nás deň, v ktorom  povolanie  našich detských snov prezentovalo oblečenie. 

      Ďakujeme, že ste sa zapojili. Výsledky súťaže:

      1.miesto - Príma

      2.miesto - Kvarta

      3.miesto - Sexta

       

     • Preventívna beseda s príslušníkmi PZ SR

     • Dňa 15.01.2024 sa žiaci Kvinty, 1.G, Sexty, 2.G a Septimy, zúčastnili preventívnej aktivity zameranej na boj proti drogám. Túto prínosnú aktivitu realizovali príslušníci PZ SR. 

     • Rozoznaj svojho dezinformátora: OKM - školské kolo

     • Cieľom OKM nie je pretláčať konkrétnu ideológiu alebo hovoriť študentom, čo si majú myslieť. Naopak, súťažiacich vedie k vytvoreniu si vlastných názorov, ktoré sú podložené dôveryhodnými informáciami. Keď rozoznávajú spoľahlivé a nespoľahlivé médiá, pozerajú sa na formálne prvky článku, napríklad či je uvedený autor alebo zdroje.

      V decembri 2023 žiaci Sexty - Oktávy riešili školské kolo Olympiády kritického myslenia. Postup do krajského kola si vybojovali títo žiaci (poradie podľa počtu získaných bodov: 

      kategória 1: 

      1.Bruno Rod - obsadil 596.miesto z 3179 súťažiacich, rozdiel medzi 1. a 596.miestom je 14,5b

      2.Matúš Brndiar

      3.Miroslav Kolesár

      4.RichardKolouch

       

      kategória 2:

      1.Adam Kovalčík - obsadil 99.miesto z 3263 súťažiacich, rozdiel medzi 1. a 99.miestom je 7,5b

      2.Adam Vrba

      3.Samuel Tomčo

      4.Oliver Fejczo

      5.Filip Legath

      6.Jakub Juhás

      7.Max Pružinský

      8.Marián Maďar

      9.Daniel Cangár

       

      Krajské kolo sa uskutoční 19.3.2024, on-line test bude trvať 120 minút. Srdečne blehoželáme postupujúcim, a prajeme im veľa trpezlisvosti pri príprave na krajské kolo.

     • Keby som bol primátorom mesta

     • V Oktáve žiaci na hodine ruského jazyka úspešne vytvorili projekt na tému „Keby som bol primátorom mesta...“Žiaci prezentovali vlastné nápady o podnikateľských projektoch a voľných pracovných miestach v meste, v ktorom by chceli žiť