• Septimáni mentorovali Prímanov

     • Žiaci septimy mali mentorské vyučovanie v Príme na tému Kyberšikana. Jakub žiakom porozprával  o nastrahach v kyberpriestore a Romanka aplikovala konkrétne prípady z praxe čo podnietilo veľmi bohatú diskusiu na záver. 

     • Kika a Simi postúpili do medzinárodného kola v environmentálnej súťaži

     • Cez víkend sa Simi a Kika zúčastnili na česko-slovenskej environmentálnej súťaži v Brne, ktorú organizovala česká environmentálna nadácia Nadace partnerství. Do súťaže  išli dievčatá s nápadom spojiť komunity študentov prostredníctvom prírody. Súťažilo 11 vybraných tímov, každý tím predstavil vlastný originálny nápad. Podstatou súťaže bolo odprezentovať a obhájiť projekt - výstavbu záhonu na našej škole v zmysle permakultúry. Súčasťou  prezentácie bolo aj dievčatami kompletne vytvorené video, ktoré zachytáva dynamiku prác na záhone od začiatkov až po finálny výsledok. Po záverečných obhajobách, porota vybrala tri najlepšie tímy, medzi ktorými je aj projekt EkoNádychPreMladých 2022, autormi ktorého je Kika, Simi a Tibor. Dievčatám srdečne blahoželáme k postupu a držíme im palce

     • MUDr.Ivo Pető nás dnes previedol mozgom

     • Dr. Ivo Peto is a neurosurgeon in Tampa, Florida. He received his medical degree from Charles University in Prague Faculty of Medicine and has been in practice between 11-20 years.

      Specialty:

      Neurosurgery: Neurosurgeons treat disorders of the brain and nervous system, meninges, skull, pituitary gland, spinal cord, meninges and vertebral column, and cranial and spinal nerves. They use minimally invasive surgery, neuroradiology imaging like CT, MRI, PET, MEG. Patients may go to a neurosurgeon for conditions like hemorrhages, hydrocephalus, head or spinal cord trauma, spinal disc herniation, infections and tumors.

      Subspecialties: 

      Brain & Spinal Tumor

      Cerebrovascular Neurosurgery

      Pituitary Surgery

      Skull Base

       

      Ivo Peto's Education:

      Charles University in Prague, Doctor of Medicine (MD), Medicine, 2003 to 2010

      The University of Bonn, 2006 to 2008

      Universität Basel, Doctor of Medicine (M.D.), Medicine, Dr.Med., 2016 to 2017

      Donald & Barbara Zucker School of Medicine, Cerebrovascular Neurosurgery, 2018 to 2019

       

      Ivo Peto's Work Experience:

      Addenbrooke's Hospital, Honorary Clinical Fellow-Neurosurgery, December 2013 to December 2013, Cambridge, United Kingdom

      University of Iowa Hospitals and Clinics, Visiting Physician - Neurosurgery, September 2010 to November 2010, Iowa City, Iowa Area

      Josephs Hospital Bonn, Surgical Assistent, November 2007 to January 2009, Bonn Area, Germany

      Universitätsklinik Freiburg, Board Certified Neurosurgeon, December 2017 to July 2018, Freiburg Area, Germany

      Uniklinik Freiburg, Neurosurgery Resident, July 2011 to December 2017, Schwarzwald-Baar Klinikum

      Neurosurgery Resident, September 2014 to March 2015,

      Northwell Health, Cerebrovascular Fellow, July 2018 to June 2019, Manhasset, NY

      University of South Florida

       

       

       

       

       

     • Jeden z najkrajších dní v roku – 1.jún – MDD

     • 41 študentov Prímy – Septimy prežilo príjemný športovo-relaxačný deň v prírode MČ Nad Jazerom. Ukázali svojho súťaživého ducha na Workoutovom ihrisku, futbalu, či stolnotenisovej naháňačky sa tiež nezľakli. Oprášili aj pravidlá šachu, či spôsoby zakladania ohňa, ktorý niektorí využili na opekanie voňavých špekáčikov. Veľmi nás zaujal odborný výklad rybárov, ktorí práve v dnešný deň doviezli cez 1000ks rýb (pstruh duhový) priamo do nášho Jazera a študenti mali možnosť vidieť, ich prepravu pomocou rybárskeho toboganu. Po prechádzke Jazerom sme sa tešili z veľmi príjemného dňa.

     • Sa vymyslelo na Deň detí

     • 1.júna 2022 sa vybralo 86 študentov Prímy-Septimy, 1 abiturient Oktávy 2022,  6učiteľov, 3 zlaté mamičky z Prímy do Vysokých Tatier.  A pozor, zvládli sme: prepravu vlakom, prepravu náhradnou autobusovou dopravou, trasu: KE-PP-Starý Smokovec-Hrebienok (asfalt) - Bilikova chata-Reinerova útulňa - vodopády-Bilikova chata, Hrebienok(zjazdovka)-Starý Smokovec-PP-KE. Výborný deň: skvelí ľudia - statočná príma - trénované nohy - neboli sme z cukru -  vlak mal meškanie len 11minút a luxusné počasie.

     • Dneperské hodnoty NÁM priniesli 2. miesto

     • V sobotu 28.05.2022 sa náš Dneperský "D1 Team" zúčastnil národného finále medzinárodnej technologickej súťaže FIRST® LEGO® League Challenge v sezóne 2021/2022 s podtitulom "CARGO CONNECT".

      V súťaži spočívajúcej v turnaji pozostávajúcom zo štyroch rovnocenne hodnotených častí: Robot Design, Robot Game, Prezentácia výskumného projektu, Základné hodnoty, to našemu Dneperskému tímu v zložení Adam, Arthur, Katka, Lili, Lucka, Maxo, Miška, Naty a Samo "spolu natoľko ladilo", že sa v kategórii "Základné hodnoty" umiestnil na 2. mieste. Spomedzi 14 zúčastnených tímov z celého Slovenska patrí našemu D1 Team-u celkovo 6. miesto. K dosiahnutým výsledkom úprimne blahoželáme a už teraz sa teším na sezónu 2022/2023 s prívlastkom "SUPERPOWERED" ;)     

     • Výberové konanie na riaditeľa školy

     • DOBRÁ ŠKOLA n.o., Dneperská 1, 040 12 Košice, ako zriaďovateľ školy, vyhlasuje na základe ustanovenia § 3 a 4 zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a § 5 zákona č.552/2003 Z.z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa/riaditeľky Súkromného gymnázia, Dneperská 1, 040 12 Košice.

      Pre viac informácií kliknite TU.pdf

     • Slávnostné odovzdávanie maturitných vysvedčení

     • 30.05.2022 pri slávnostnom odovzdávaní maturitných vysvedčení sme popriali našim absolventom na ďalšej ceste životom veľa zdravia, šťastia a vieru vo vlastné sily. Poďakovali sme učiteľom za veľkú robotu, kus života a energie. Slová uznania a vďaky patrili aj rodičom. Srdečná vďaka  za osem rokov spolupráce, úprimne sa tešíme, že sme Vás mohli spoznať. Prajeme Vám všetkým len to najlepšie.

     • Maturity 2022

     • Prežívali sme to spolu s Vami,  milí naši maturanti, drahí absolventi nášho gymnázia. S dojatím sme pozerali na Vaše tváre a s hrdosťou sme počúvali Vaše odpovede. Úprimne sa tešíme, že ste maturitnú skúšku zvládli so cťou a dôstojne. Srdečne Vám blahoželáme k dosiahnutým úspechom. Na Vašej ďalšej ceste Vám prajeme tak, ako po tieto dva dni pevnú myseľ, slobodné rozhodovanie a silný morálny kredit. Prajeme Vám len to najlepšie.

     • AntiHybrid

     • Študenti Sexty a Septimy sa dnes zúčastnili veľmi poučnej a dôležitej besedy pod vedením plk. Kovaříka z Ministerstva vnútra a vzácnej návštevy z americkej FBI, agenta Deeba. Študenti s nimi diskutovali o hybridných hrozbách, hoaxoch, falošných správach ale aj o tom ako je možné spolupracovať s FBI.

     • Ázijské kravaty

     • Prímani sa na geografii učia o ázijských štátoch.Na dnešnej projektovej hodine prezentovali veľmi pekne a zodpovedne, vedomosti, ktoré sa o štátoch v Ázii dozvedeli. Každý z nich si vyrobil aj kravatu, ktorá symbolizovala tú ktorú krajinu. 

     • ANTIHYBRID

     • Dnes nám v dneperskej obývačke pribudla nová panelová výstava. Je upútavkou k prednáške a diskusii, ktorú v utorok 24.05.2022 absolvujú študenti Septimy a Sexty. Lektorom prednášky ANTIHYBRID bude je Deeb, Christian L. z expozitúry FBI v Prahe a plk. Peter Kovařík, poradca ministra vnútra. Obsahom prednášky bude rozvoj kritického myslenia, ropoznávanie hoaxov a dezinformácií, hybridná vojna a jej dosahy.

     • Zastavme sa a pozrime sa okolo seba - finále

     • Kika, Simi a a ich parťáci dnes dokončili finálnu úpravu pozemku pred školou. Zanedbaný pozemok dostal zmysel. Študenti ho budovali s láskou k prírode a  v zmysle permakultúry. Mysleli sme na žabky, jašteričky aj ježkov. Veríme, že vám všetkým urobí tento kus zeme a  práca našich študentov v ich absolútnej réžii, veľkú radosť.

     • Zastavme sa a pozrime sa okolo seba 4

     • Kika a Simi spolu so sextou dnes pripravili pozemok na štvrtkovú výsadbu. Veľké poďakovanie posielame p.Megyesiovej za kvety amulčovaciu kôru, veľmi sa nám zíde. Ak máte prosím, v záhrade prerastený trs kvetov a chystáte sa ho preriediť, prineste nám ho. Vo štvrtok budeme sadiť. Pomôžete nám dať zmysel pozemku pred školou. Za vašu láskavosť, ďakujeme. Sexta

     • Oktáva sa s nami rozlúčila

     • Dňa 13.05.2022 sa s nami oktávani rozlúčili. Čaká ich náročná predmaturitná príprava. Po úspešnom vykonaní EČ a PFIČ, budú v dňoch 23.-24.05.2022 konať ÚFIČ MS 2022. Prajeme im, aby skúšku dospelosti zvládli so cťou. 

     • V ateliéri sa pracuje

     • Dnes zavoňali v dneperskej obývačke akrylové farby. Ashley, Yehui a Naty zo sekundy započali prácu. Kvarta - Septima:,  hlavnou zložkou akrylových farieb je KK  kyselina akrylová. Môžu ju sekundánky  riediť vodou?