• Prijímacie skúšky na šk.rok 2024/25

      V budúcom školskom roku vám ponúkame štvorročné a osemročné štúdium na našej škole. Prihlášky na vzdelávanie v stredných školách sa podávajú riaditeľovi strednej školy do 20. marca 2023. Tešíme sa na to, čo spolu dosiahneme.
      Čítať viac
          • Prvý dotyk so slobodou

            Ten,kto vie matematiku,rozumie aj výrokom. Ten kto rozumie výrokom, vníma udalosti v súvislostiach. Predstavme si históriu ako ženu, ktorá má 2 002 019 rokov. Táto žena história, zažíva cyklicky opakujúce sa udalosti, túžby, pocity. Predstavme si dieťa,ktoré malo kontakt s vriacou vodou. Pri najbližšom kontakte s ňou, ruku istotne odtiahne. Pýtame sa preto, prečo sa žena história nepoučí? Čítajme a rozumejme historickým prameňom a vyvarujme sa opakovaným chybám, ktoré nás brzdia.

          • Matematika je spoločným jazykom pre všetky vedné disciplíny

            Žiaci prímy až tercie mali možnosť 5.12.2019 zažiť radosť pri objavovaní sveta čísel spôsobom, ktorý by ich možno ani nenapadol. Medzinárodná interaktívna výstava Aha! Krásna matematika v Prešove im ukázala matematiku z iného uhla pohľadu a mohli na nej zažiť nekonečno množstvo zábavy.

            Výstava vytvára priestor pre predstavivosť, kde sú tvary postavené z tangramov, blokov či loptičiek, a deti sa tak môžu nenápadne pomocou hry dostať do tajomstiev matematiky. Mali možnosť zistiť, že matematika nie je strašiak, ktorému rozumie len pár vyvolených, ale že ju nájdeme vo všetkých oblastiach života. Počas tohto dňa žiaci mali možnosť si rozvíjať svoju matematickú gramotnosť a okrem iného sa pozreli na Pytagorovu vetu, Eulerovu kružnicu či Ludolfovo číslo trochu inak – prakticky a inovatívne, cez pokusy s jednoduchými špagátikmi. Každý zo žiakov si určite našiel niečo, čo ho zaujalo.

          • Juvenes Translatores - Dneperskí prekladatelia v akcii

            Európska komisia vyhlásila už 13. ročník každoročnej súťaže Juvenes Translatores, súťaže pre najlepších mladých prekladateľov Európskej únie. Od 2. septembra sa školy zo všetkých členských štátov mohli zaregistrovať online a umožniť tak svojim študentom súťažiť s vrstovníkmi z celej Európy. Naša škola mala to šťastie, že spomedzi množstva stredných škôl na Slovensku bola vylosovaná a dostala sa do výberu so spolu dvanástimi zvyšnými. Dňa 21. 11.2019 sa naši septimáni - Samo, Kamil, Paula, Rišo a Matej Ondrejkovič popasovali s tohtoročným prekladovým textom. Témou bolo, ako môže mládež pomôcť pri formovaní budúcnosti Európy. Držíme prsty, aby ich preklady postúpili do užšieho výberu;) .

          • Dlhodobý projekt "Univerzitné experimentovanie, alebo be ready for the future"

            Súkromné gymnázium v spolupráci s PrF UPJŠ dáva možnosť našim študentom pravidelne experimentovať priamo na univerzite. V utorky (Kvinta a Septima), vo štvrtky (Oktáva) realizujú pokusy v laboratóriách analytickej a fyzikálnej chémie. Cieľom týchto cvičení je získať experimentálne zručnosti, merať dáta a stanoviť závery na základe správne prečítaných dát. Na zoznamovačke sme videli oddeľovanie polárnych a nepolárnych zložiek z kávy v tuhom skupenstve pomocou extrakcie. Pozorovali sme oddeľovanie zložiek kvapaliny plynovým chromatografom. Na budúcej hodine budú žiaci pracovať už samostatne. Ich úlohou bude kvalitatívne stanovenie zložiek vo vlastných vzorkách zo studní a vodovodnej siete. Cieľom bude porovnať množstvo fosfátov, amoniaku, dusičnanov, minerálnych solí v závislosti od umiestnenia vodného zdroja v priestore.

          • Štátne divadlo v Košiciach - Rysavá jalovica

            Bedeker spoločenskej etikety, vydaný v roku 1918 mal pravidlo: "Deti do divadla ani do kinematografu, mimo zvláštnych detských predstavení vôbec nepatria." Mravopočestnosť sa nemení, avšak striktné pravidlá sú dnes obrúsené časom. Aké sú základné spoločenské pravidlá návštevy divadla dnes?

            1. Prvý a zásadný rozdiel medzi kinom a divadlom je oblečenie. Divadlo je spoločenská udalosť, na ktorú volíme oblečenie, ktoré podčiarkne jeho výnimočnosť

          • Aj naša škola unikla FAKESCAPE

            Jednou z požiadaviek Nežnej revolúcie bolo "Hlásime sa o slovo, chceme o sebe rozhodovať". Slovo má moc. Slová tvoria vety. Vety tvoria informácie. Informácie majú moc. Nedovoľme iným, aby o nás rozhodovali, pretože nedokážeme, alebo jednoducho nechceme analyzovať informácie. V piatkovej hre proti dezinformáciám FAKESCAPE vedenej študentom Masarykovej univerzity v Brne p.Šimonom Fusatým, urobili naši žiaci rekord na Slovensku. Zvládli vyriešiť hru za 17 minút Doteraz bol rekord 19 minút. Bol to tím s názvom Dneprix zložený z : Timi Klein, Petra Lelovičová, Rado Furka, Tomi Obšitoš. Druhý tím (s názvom Alfa) to zvládol za necelých 18 minút: Lucka Tomková, Táňa Kohúteková, Dávid Korečko, Milan Marčák, Jakub Spišák.

          • Rozvoj mediálnej výchovy - FAKESCAPE

            Študenti Masarykovej univerzity si jedného dňa povedali, že už ich nebaví počúvať, ako si mladí ľudia nevedia overovať informácie a nedokážu rozpoznať falošné správy. Preto si na jeseň 2018 povedali, že chcú urobiť niečo, aby študentov stredných škôl nikto nevodil za nos. Hneď na začiatku si povedali, že nechcú ísť cestou mentorov - nechcú študentom hovoriť, čo majú robiť. Naopak, chceli vymyslieť aktivitu, v ktorej by si študenti praktickou a hravou formou vyskúšali aké to je - odhaľovať dezinformátorov, unikať fake news a predovšetkým nenechať sa niekým napáliť. Preto vymysleli únikovú hru FAKESCAPE. Doteraz uniklo v 10tich zemiach, 80tich mestách, v 139 školách spolu 10 351 študentov. Pri príležitosti 30.výročia Nežnej revolúcie príde medzi nás jeden z autorov hry a vy sa pokúsite uniknúť tiež.

          • Zábavná biológia

            Význam prírodovednej gramotnosti s rozvojom vedy a techniky sa stáva neodmysliteľnou podmienkou pre správne a úspešné zaradenie sa človeka do spoločnosti a takisto pre udržateľný rozvoj našej planéty. Prírodovedná gramotnosť je schopnosť používať vedecké poznatky a myšlienky, získavať nové vedomosti, vysvetľovať prírodné javy, identifikovať otázky a vyvodzovať dôkazmi podložené závery pre pochopenie prírody a zmien, ktoré v nej nastali. A tak sme sa stali aj my v Kvarte prírodovedne gramotnými, keď sa na hodine biológie diali pozoruhodné javy. Modely väčších i menších sopiek vybuchovali a chŕlili lávu, čo je podstatou vnútorných geologických procesov na Zemi.

          • Fyzika v reáliách alebo rozvoj prírodovednej gramotnosti

            V rámci Týždňa vedy a techniky strávili naši študenti sexty a septimy vo štvrtok 7. novembra 2019 fyzikálnu múzejnú hodinku vo vedecko-technickom centre pre mládež v Slovenskom technickom múzeu v Košiciach. Interaktívna expozícia ponúkla možnosť oboznámiť sa pomocou dynamických exponátov a praktických ukážok s magnetickými javmi okolo nás, ktoré žiaci nemali možnosť vidieť v školskom prostredí. Okrem množstva zaujímavých informácií mali študenti možnosť vidieť Oerstedov pokus z roku 1820, Faradayovu aplikáciu vzťahu magnetizmu a jednosmerného prúdu či Lenzov zákon ako princíp elektromagnetickej brzdy. Študenti tiež pozorovali Faradyov pokus z roku 1821 a z roku 1831. Medzi dynamickými exponátmi nechýbal ani jednosmerný homopolárny motor z roku 1855, Jedlíkov motor, ukážky s diamagnetmi, jednosmerné dynamo a magnetická levitácia. V neposlednom rade mali študenti možnosť vidieť a dozve

          • Možnosť vidieť "Rím severu" na vlastné oči

            Vážení rodičia, po minuloročnom úchvatnom pobyte v oblasti Devon/Cornwall vo Veľkej Bitánii si Vás dovoľujeme informovať o príprave 4-dňového poznávacieho zájazdu do "Ríma severu" rakúskeho Salzburgu, ktorý plánujeme zrealizovať v tomto školskom roku začiatkom júna 2020.

            Čo nás čaká a neminie - nepoznané mesto St. Wolfgang – jedno z najkúzelnejších miest, obklopené zasneženými štítmi hôr - Vodný zámok Ort, ktorý patrí k najromantickejším pamiatkam Rakúska - Mozartovo mesto Salzburg /Unesco a zámok Mirabell - Pevnosť Hohensalzburg a staré mesto s ulicou Getreidegasse a miesto narodenia Mozarta Salzburger Dom - prehliadka mesta a najstaršej kaviarne v Rakúsku.

          • „Dneper-Boti“ v akcii

            Aj tento rok sme ako škola zameraná na programovanie využili príležitosť stať sa súčasťou európskej iniciatívy pod názvom „Európsky týždeň programovania 2019“ (Code Week EU 2019). A veruže sa naši „Dneper-Boti“ toho roku poriadne zapotili.

            V akcii boli nielen naši Lego Boost Vernie kamoši spolu s robotickými Lego Mindstorms EV3 autíčkami „na diaľku“ riadenými našimi úspešnými „Legáčmi“ zo Sexty, ale aj naši „parťáci“ piataci zo Súkromnej základnej školy Dneperská 1 Košice.

          • Nie je "krúžkovanie" ako "krúžkovanie"

            Na nedávnu hodinu biológie priamo v teréne naši primáni a sekundáni tak ľahko nezabudnú;) Vďaka dobrovoľným ornitológom v ornitologickom stacionári v Drienovských kúpeľoch mali možnosť na vlastné oči vidieť a na vlastnej koži zažiť odchyt vtákov do sietí a ich krúžkovanie.

            Cieľom krúžkovania je určenie trás vtáctva počas migrácie. Takto získané údaje pomáhajú pri účinnejšej ochrane vtáčích druhov i územia. Netradičná hodina biológie bola vďaka príjemnému slnečnému počasiu zavŕšená prehliadkou jaskyne i starého kameňolomu v Drienoveckých kúpeľoch.

          • Stali sme sa Ambasádorskou školou EP

            Vďaka našim junior ambasádorom z oktávy - Milanovi, Katke, Sáre, Lucii a Gabike naša škola uspela vo vzdelávacom programe Európskeho parlamentu "Ambasádorská škola EP".

            Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku koncom septembra v rámci tretieho ročníka projektu ocenila 20 prihlásených škôl. Medzi nimi nechýbalo ani naše gymnázium. Cieľom tohto programu je šírenie informácií o Európskej únii medzi mladými ľuďmi za pomoci ambasádorov na vybraných školách. Popri samotných faktoch o EÚ ide najmä o priamu skúsenosť s európskym občianstvom - jeho význam pre náš každodenný život a potenciál pre zmenu Európy v budúcnosti podľa predstáv mladých.

      • 2022/2023

      • Regionálne kolo

          • D1 Team

          • 1. miesto (kat. Celkoví víťazi)
          • FIRST® LEGO® League · Regionálne kolo · 2022/2023
          • Zloženie tímu: Adam Kovalčík, Nataša Kovalčíková, Arthur Petro, Lucia Levická, Richard Horváth, Filip Bodnár, Maxim Farkaš, Theodor Šiňanský, Damian Mihok,
      • 2021/2022

          • D1 Team

          • 1. miesto (kat. Celkoví víťazi)
          • FIRST® LEGO® League · Regionálne kolo · 2021/2022
          • Zloženie tímu: Adam Kovalčík, Katarína Levická, Maximilián Gramata, Samuel Kolcun, Nataša Kovalčíková, Arthur Petro, Lucia Levická, Liliana Kolcunová, Michaela Matejová
          • D1 Team

          • 1. miesto (kat. Robot Game)
          • FIRST® LEGO® League · Regionálne kolo · 2021/2022
          • Zloženie tímu: Adam Kovalćík, Katarína Levická, Maximilián Gramata, Samuel Kolcun, Nataša Kovalčíková, Lucia Levická, Arthur Petro, Lili Kolcunová, Michaela Matejová
      • Medzinárodné kolo

          • Simona Hildebrandová, Kristína Šimková, Tibor Mitro

          • Víťazný tím
          • Climate Heroes · Medzinárodné kolo · 2021/2022
      • Celoštátne kolo

          • Dneperské kočky

          • 3. miesto (kat. Tím - staršie dievčatá)
          • Scratch Match · Celoštátne kolo · 2021/2022
          • Zloženie tímu: Nataša Kovalčíková, Liliana Kolcunová, Esther Šiňanská
          • D1 Team

          • 1. miesto (kat. Teamwork výzvy)
          • FIRST Global Slovakia · Celoštátne kolo · 2021/2022
          • Zloženie tímu: Adam Kovalčík, Katarína Levická, Maximilián Gramata, Samuel Kolcun, Nataša Kovalčíková, Arthur Petro, Lucia Levická, Liliana Kolcunová, Michaela Matejová
          • D1 Team

          • 2. miesto (kat. Základné hodnoty)
          • FIRST® LEGO® League · Celoštátne kolo · 2021/2022
          • Zloženie tímu: Adam Kovalčík, Katarína Levická, Maximilián Gramata, Samuel Kolcun, Nataša Kovalčíková, Arthur Petro, Lucia Levická, Liliana Kolcunová, Michaela Matejová
      • 2020/2021

      • Regionálne kolo

          • Tím "G4+2"

          • 2. miesto (kat. Inovačný projekt)
          • FIRST® LEGO® League · Regionálne kolo · 2020/2021
          • Zloženie tímu: Michal Novák, Matej Olekšák, Ondrej Varga, Liliana Kolcunová, Nataša Kovalčíková, Esther Šiňanská
          • Tím "G4+2"

          • 1. miesto (kat. Robot Game)
          • FIRST® LEGO® League · Regionálne kolo · 2020/2021
          • Zloženie tímu: Michal Novák, Matej Olekšák, Ondrej Varga, Liliana Kolcunová, Nataša Kovalčíková, Esther Šiňanská
          • Tím "G4+2"

          • 1. miesto (kat. Celkoví víťazi)
          • FIRST® LEGO® League · Regionálne kolo · 2020/2021
          • Zloženie tímu: Michal Novák, Matej Olekšák, Ondrej Varga, Liliana Kolcunová, Nataša Kovalčíková, Esther Šiňanská
          • Tím "G4+2"

          • 2. miesto (kat. Dizajn Robota)
          • FIRST® LEGO® League · Regionálne kolo · 2020/2021
          • Zloženie tímu: Michal Novák, Matej Olekšák, Ondrej Varga, Liliana Kolcunová, Nataša Kovalčíková, Esther Šiňanská
          • Tím "G4+2"

          • 3. miesto (kat. Základné hodnoty)
          • FIRST® LEGO® League · Regionálne kolo · 2020/2021
          • Zloženie tímu: Michal Novák, Matej Olekšák, Ondrej Varga, Liliana Kolcunová, Nataša Kovalčíková, Esther Šiňanská
      • Celosvetové kolo

          • Tím "G4+2"

          • 3. miesto (kat. Robot Dizajn)
          • FIRST® LEGO® League · Celosvetové kolo · 2020/2021
          • Zloženie tímu: Michal Novák, Matej Olekšák, Ondrej Varga, Liliana Kolcunová, Nataša Kovalčíková, Esther Šiňanská
      • Celoštátne kolo

          • Tím "G4+2"

          • 2. miesto (kat. Celkoví víťazi)
          • FIRST® LEGO® League · Celoštátne kolo · 2020/2021
          • Zloženie tímu: Michal Novák, Matej Olekšák, Ondrej Varga, Liliana Kolcunová, Nataša Kovalčíková, Esther Šiňanská
          • Tím "G4+2"

          • 2. miesto (kat. Robot Game)
          • FIRST® LEGO® League · Celoštátne kolo · 2020/2021
          • Zloženie tímu: Michal Novák, Matej Olekšák, Ondrej Varga, Liliana Kolcunová, Nataša Kovalčíková, Esther Šiňanská
          • Tím "Dneperské kočky"

          • 1. miesto (kat. Staršie dievčatá - tím)
          • Scratch Match · Celoštátne kolo · 2020/2021
          • Názov projektu: PiggyBank (hra z oblasti finančnej gramotnosti v prostredí Scratch)
            Zloženie tímu: Liliana Kolcunová, Nataša Kavalčíková, Esther Šiňanská
          • Frederik Tóth, Marek Fekete, Matej Šlachta, Matej Misál, Ladislav Takács, Oliver Poliačik, Lukáš Bašista

          • 2. miesto (kat. S)
          • IHRA · Celoštátne kolo · 2020/2021
          • Michal Novák

          • Úspešný riešiteľ (Odbor: 12 - Elektrotechnika, hardware, mechatronika)
          • Stredoškolská odborná činnosť · Celoštátne kolo · 2020/2021
          • Názov projektu: Riadiaci systém auta na diaľkové ovládanie
          • Ondrej Varga, Michal Novák, Matej Olekšák

          • 3. miesto (kat. JuniorAPP)
          • Junior Internet Amavet · Celoštátne kolo · 2020/2021
          • Názov projektu: BorderWander
          • Ondrej Varga, Michal Novák, Matej Olekšák

          • Cena Dekana Prírodovedeckej fakulty UPJŠ Košice
          • Konferencia IT v praxi 2021 · Celoštátne kolo · 2020/2021
          • Názov projektu: BorderWander
    • Partneri

      • Súkromná základná škola Dneperská
      • GlobalLogic s.r.o.
      • IT Akadémia SOVY
    • Zvonenia

      Streda 15. 5. 2024
    • Jedálny lístok

      • Streda15. 05.
      • Polievka brokolicovo-karfiolová (180/200/220/250)
        Kuracie prsia po kaukazsky (SK) (106/132/148/174)
        Slovenská ryža (120/140/160/200)
        Šalát mix (50/80/80/110)
        Ovocný nápoj z prírodného 100% koncentrátu (150/200/200/250)
    • Fotogaléria

        zatiaľ žiadne údaje