• Recykláčik v škôlke na Dneperskej

     • Baška Vargová, dnes oktavánka, autorka projektu Recykláčik, odovzdala myšlienku zdieľaných informácií veľkých malým. Jej štafetu úspešne prevzali Richard Padyšák, Paula Šmihulová, Evka Melichová a Alex Kocper. Recykláčikovi vytvorili nové logo, aktivity, pracovný zošit a hry. Veľká pochvala našim študentom za to, že odmietajú akceptovat dobu plastovú.

     • Žijeme aj jazykmi

     • Seminár pre mladých prekladateľov, organizovaný Generálnym riaditeľstvom pre preklad Európskej komisie, nám urobil radosť. Náš študent Milan Marčák z triedy Septima sa ako víťaz školského kola mal možnosť zúčastniť tohto podujatia, ktoré organizovala pani Emília Andrejová zo Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

    • 2 % z dane pre školu
     • 2 % z dane pre školu

     • Milí rodičia a priaznivci našej školy, ak chcete 2 % zo svojej dane podporiť našu školu (Dobrá škola, n.o.), tlačivo na stiahnutie je k dispozícii na vyhlasenie-o-poukazani-dane_D2S.PDF​​​​​​​
      V mene zriaďovateľa sa VÁM chceme touto cestou zároveň poďakovať za poukázanie 2% z VAŠICH DANÍ za rok 2017 v prospech neziskovej organizácie Dobrá škola, n.o. Dneperská 1, 040 12 Košice, IČO: 31257267 DIČ: 31257267.
      Naše ĎAKUJEM patrí najmä: p. Kassaiovej, p. Kocperovi, p. Szökeovej, rodine Sejnovcov a Naserovcov, p. Szabóovej, p. Halászovej, p. Fejedelemovej, p. Lainczovej, p. Elischerovej, p. Saloňovej a spoločnosti GEOS Košice, s.r.o.
      Poukázané finančné prostriedky boli použité na nákup didaktickej techniky za účelom skvalitnenia našich školských, ale i mimoškolských aktivít.  

      ĎAKUJEME!

       

      V mene zriaďovateľa sa VÁM chceme touto cestou zároveň poďakovať za poukázanie 2% z VAŠICH DANÍ za rok 2017 v prospech neziskovej organizácie Dobrá škola, n.o. Dneperská 1, 040 12 Košice, IČO: 31257267 DIČ: 31257267.
      Naše ĎAKUJEM patrí najmä: p. Kassaiovej, p. Kocperovi, p. Szökeovej, rodine Sejnovcov a Naserovcov, p. Szabóovej, p. Halászovej, p. Fejedelemovej, p. Lainczovej, p. Elischerovej, p. Saloňovej a spoločnosti GEOS Košice, s.r.o.
      Poukázané finančné prostriedky boli použité na nákup didaktickej techniky za účelom skvalitnenia našich školských, ale i mimoškolských aktivít.  

      ĎAKUJEME!

     • ÚSPECHY V JAZYKOCH

     • Dňa 16. januára 2019 sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku, 17. januára okresné kolo v nemeckom jazyku a naši žiaci boli znova mimoriadne úspešní! Alex Kocper (Sexta) a Dávid Korečko (Septima) obsadli dve miesta vo svojich kategóriách (2A resp. 2B) a Alex Kocper (v kategórii 2A nemeckého jazyka) obsadil 2. postupové miesto a bude nás reprezentovať v krajskom kole. Víťazom blahoželáme!

     • #DODneperska 2019

     • Pre všetkých záujemcov o štúdium na našom gymnáziu v školskom roku 2019/2020 sme pripravili "Deň otvorených dverí, otázok a odpovedí". Ten sa uskutoční dňa 14. 2. 2019 (štvrtok) v čase od 09:30 do 17:00.

      Rámcový program #DODneperska 2019

      od 09:30 do 12:30 otvorené vyučovacie hodiny
      od 09:30 do 14:00 prezentácie žiackych projektov (detailný program bude upresnený)
      od 09:30 do 17:00 informácie o štúdiu

      V prípade ďalších otázok NÁS neváhajte kontaktovať elektronicky na gymbosak@gymbosak.sk alebo telefonicky +421 55 674 89 69, mobil +421 905 166 612.

      Tešíme sa na VÁS:)

     • Úspech tímu "G4+2" v regionálnom kole FLL

     • Ani sme sa ešte po Vianociach poriadne nestačili ohriať v školských laviciach a už máme za sebou účasť na prvej tohtoročnej súťaži. Z regionálneho kola najväčšej medzinárodnej robotickej súťaže pre deti a mládež FIRST® LEGO® League sme si z kategórie Robot Design odniesli vynikajúce 3. miesto.

      V 11. ročníku súťaže organizovanej pod záštitou Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach 10.01.2019 v Kasárňach/Kulturparku o postup  do slovensko-českého semifinále zabojovalo celkovo 20 tímov. Tie súťažili v 4 kategóriach. Tím z Dneperskej "G4+2" v zložení Verča, Žanka, Mary z Tercie a Matej, Ondro, Mišo, Oliver z Kvinty obsadil celkovo 7. miesto a už teraz sa teší na ďalší ročník súťaže;)

     • Oficiálne výsledky celonárodnej súťaže Angličtinár roka

     • Dňa 30. novembra 2018 sa naša škola už po druhýkrát zapojila do online jazykovej súťaže Angličtinár roka 2018 –Best in English 2018. Ide o medzinárodnú súťaž, ktorú organizuje agentúra Institute for Competencies Development and Czech-us v spolupráci s Partnermi projektu. Test vytvorilo známe centrum pre Cambridge English Exams. Naši angličtinári triedy Septima a Sexta mali možnosť preveriť si svoje vedomosti v oblasti gramatiky, čítania a počúvania na úrovni B1-C1. Maximálne skóre bolo 122 bodov. Podľa výsledkov sa súťaže tento rok zúčastnilo 922 stredných škôl z 30 krajín, spolu 21 110 študentov. V rámci Slovenska sa do súťaže zapojilo 123 stredných škôl a z nich 2 770 študentov. Tím našej školy obsadil 422. miesto v rámci sveta, v rámci Slovenska na 46. mieste, v regióne na 8. mieste. A naši najlepší angličtinári? Čítajte VIAC

      1. Dávid Korečko – 1 875. mieste vo svete, v rámci Slovenska 189. miesto
      2. Ján Varga – 2 573. miesto vo svete, v rámci Slovenska 264. miesto
      3. Katarína Mihoková – 3 239. miesto vo svete, v rámci Slovenska 333. miesto
      4. Richard Padyšák – 5 635. miesto vo svete, v rámci Slovenska 584. miesto
      5. Táňa Kohuteková – 6 128. miesto vo svete, v rámci Slovenska 647. miesto

     • "Zahrievacie kolo" GO máme úspešne za sebou

     • V utorok 18. 12. 2018 sa u NÁS uskutočnilo školské kolo 47. ročníka geografickej olympiády kategórie E a F. Traja najlepší z každej kategórie si vybojovali postup do okresného kola.

      Do okresného kola postupujú: BALÁŽ Jakub, KOSCELÁNSKY Oliver, LEVICKÁ Katka v kategóriie E a VRBA Adam, SEMANCOVÁ Emily, BEHUN Šimon v kategórii F. Všetkých súťažiacim srdečne blahoželáme a postupujúcim držíme 7. 2. 2019 v okresnom kole palce!

     • Juvenes Translatores

     • Ak chcú Európania naplniť heslo EÚ „zjednotení v rozmanitosti“, musia ovládať aj cudzie jazyky. Z dlhodobého hľadiska štúdium jazykov zbližuje ľudí a umožňuje im lepšie porozumieť iným kultúram. Na druhej strane uľahčuje mladým ľuďom študovať a pracovať v rámci Európy. V dnešnej dobe dopyt po preklade a prekladateľoch v Európe neustále rastie. A aj naši študenti cudzích jazykov by na to mali byť pripravení! Súťaž Juvenes Translatores zvyšuje povedomie o dôležitosti prekladateľských zručností a o tom, že je potrebné prehodnotiť význam prekladu ako prostriedku „mediácie“ medzi jazykmi v kontexte jazykového vzdelávania. Aj naše gymnázium zorganizovalo školské kolo týkajúce sa tejto súťaže a do súťaže sa zapojili študenti Sexty a Septimy, zanietení pre cudzí jazyk.

      Mená ako Milan Marčák, Samuel Hudák, Richard Padyšák, Alex Kocper, Matej Ondrejkovič, Štefan Kando, Róbert Frič, Katarína Mihoková, Kamil Valko a Paula Šmihulová v čase 120 minút objavovali úskalia a zákutia prekladu. Práca hodnotiteľov bola o to ťažšia. Víťazný preklad Milana Marčáka zo Septimy mu umožní zúčastniť sa špecializovaného seminára pre mladých prekladateľov, ktorý sa uskutoční pod záštitou Generálneho riaditeľstva pre preklad Európskej komisie 8. februára 2018.

     • Informatický bobor úspešne zdolaný;)

     • Aj tento školský rok sa naša škola zapojila do informatickej súťaže, založenej pôvodne v Litve, s názvom "Informatický bobor". V rámci aktuálneho ročníka sa súťaže na Slovensku zúčastnilo celkovo 77 928 súťažiacich, vrátane 32 od nás, z 979 škôl, spolu s tou našou:)

      Medzi úspešnými riešiteľmi súťaže, ktorej symbolom je usilovný, inteligentný a čulý bobor, nechýbalo ani 19 žiakov našej školy. Medzi nimi výrazne dominovali sekundán Šimon Behúň, ktorý v kategórii Benjamín zaznamenal 100% úspešnosť a sextán Samuel Hudák, za ktorým v kategórii Junior zaostalo 99% zúčastnených súťažiacich zo Slovenska. k Dosiahnutým výsledkom blahoželáme!

     • Best in English

     • Dňa 30. 11. 2018 sa naša škola už po druhýkrát zapojila do on-line jazykovej súťaže Angličtinár roka 2018 – Best in English 2018.

      Ide o medzinárodnú súťaž, ktorú organizuje agentúra Institute for Competencies Development and Czech-us v spolupráci s Partnermi projektu. Test vytvorilo známe centrum pre Cambridge English Exams-AKCENT International House Prague. Naši angličtinári triedy Septima, Sexta si mali možnosť preveriť svoje vedomosti v oblasti gramatiky, čítania a počúvania na úrovni B1-C1. Maximálne skóre bolo 122 bodov. Na oficiálne výsledky v rámci umiestnenia Európy si ešte nejaký ten týždeň počkáme, ale zatiaľ uvádzame získané skóre našich žiakov. Aj tento rok sa potvrdili výborné vedomosti našich študentov - najväčším jazykovým talentom v tejto súťaži disponoval a svoje vynikajúce vedomosti potvrdil študent septimy Dávid Korečko. Všetkým zúčastneným ďakujeme za reprezentáciu našej školy, gratulujeme k pekným výsledkom a prajeme veľa ďalších úspechov. Viac informácií o súťaži ako aj on-line testovanie môžete nájsť na stránke bestinenglish.org

     • Ideme do celoštátneho kola!

     • Srdečne gratulujeme Eve Melichovej z triedy Kvarta k úspešnému absolvovaniu krajského kola súťaže v prednese anglickej poézie a prózy Shakespeare´s Memorial, ktoré sa uskutočnilo 21. novembra na Gymnáziu Šrobárova. Zároveň prajeme ďalší veľký úspech v celoštátnom kole v Bratislave, ktoré Evku čaká presne na Mikuláša.

     • Cestujeme na európske finále EUCYS 2018

     • A to vďaka nášmu skvelému "Amaveťákovi" Jankovi zo Septimy. Ten si z tohtoročného 21. ročníka Festivalu vedy a technika AMAVET 2018 okrem ocenenia v kategórii Informatika a počítačové inžinierstvo odniesol postup do európskeho finále Súťaže Európskej únie pre mladých vedcov (The European Union Contest for Young Scientists – EUCYS). Vo svojom projekte sa zaoberal možnostiam brániacim podvádzaniu v e-športoch. Na prázdno nevyšiel ani náš ďalší dlhoročný "Amaveťák" septimán Pali. Ten si za svoj projekt δFinder odniesol, rovnako v kategórii Informatika a počítačové inžinierstvo, Cenu poroty Festivalu vedy a techniky AMAVET. K dosiahnutým výsledkom chlapcom srdečne blahoželáme a v októbri držíme palce na EUCYS 2018!

      Tohtoročnej celoslovenskej súťažnej prehliadky projektov z oblasti vedy a techniky sa zúčastnilo takmer 150 "amaveťákov" základných a stredných škôl, vrátane zahraničných účastníkov z Belgicka, Mexika, Ruska a Španielska. Tí súťažili v jedenástich kategóriách. Svoje projekty obhajovali pred členmi odbornej hodnotiacej komisie zloženej z vedcov, vysokoškolských pedagógov a ďalších odborníkov. Tí najlepší získali možnosť obhájiť svoj projekt a reprezentovať Slovensko na prestížnych národných i medzinárodných vedeckých súťažiach.

    • Rodičovské združenie
     • Rodičovské združenie

     • Vážení rodičia, pozývame Vás na štvrťročné rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 13. 11. 2018 (utorok).
      Program rodičovského združenia:
      - od 15:30 do 16:30 individuálne konzultácie s vyučujúcimi
      - od 16:30 do 17:00 triedne aktívy s triednymi učiteľmi
      - od 17:00 do 17:30 individuálne konzultácie s vyučujúcimi

     • Prvý ročník <Happy>...</BeeDay> na Dneperskej

     • Európsky týždeň programovania 2018 (EU Code Week 2018) sme oslávili tak, ako sa na gymnázium zamerané na programovanie patrí.

      Radosťou z programovania naši kvintáni postupne "nakazili" kamarátov škôlkárov. Naša malá oslávenkyňa - robotická včielka "BeeBot"-ka nám predstavila programovanie ako kreatívnu činnosť, ktorá pomáha porozumieť súvislostiam, vnímať detaily, či logicky premýšľať. Chýbať nemohol ani spoločný včelí tanec pod taktovkou Dneperských tanečníkov z UnoStar Dance Studio, či sladká bodka na záver:)