• Špeciálna cena UPJŠ za remake PC hry

     • 24. 04.2019 sa uskutočnilo celoslovenské finále 7. ročníka súťaže v tvorbe počítačových hier pod názvom IHRA. Súťaže sa zúčastnil aj tím z Dneperskej v zložení našich kvintánov - Marek Fekete, Matej Misál, Matej Šlachta, Ladislav Takács a Frederik Tóth. 

      Za remake hry "Undertale Orange" chalani získali špeciálnu cenu UPJŠ Košice. K dosiahnutému výsledku srdečne blahoželáme!

     • II. miesto na Slovensku pre "appku" z Dneperskej;)

     • V dňoch 5. až 6. apríla 2019 sa naši terciáni Jakub Juhás a Alex Iman zúčastnili celoslovenského finále 14. ročníka súťažnej konferencie JUNIOR INTERNET AMAVET 2019, ktorú organizovala Fakulta informatiky a informačných technológií STU v Bratislave. 

      V kategórii Junior Web mladší žiaci Kubo s Alexom obsadili so svojou webovou aplikáciou "nudger" krásne 2. miesto. K dosiahnutému výsledku chlapcom BLAHOŽELÁME;)

     • Druhé kolo prijímacích skúšok

     • Riaditeľka gymnázia po prerokovaní v pedagogickej rade školy rozhodla o konaní druhého kola prijímacích skúšok pre žiakov, ktorých možno prijať do tried prvého ročníka. To sa uskutoční dňa 18.06.2019. Viac informácií TU.

     • Učíme mladších recyklovať

     • V piatok 17. mája 2019 naši študenti Paula Šmihulová, Evka Melichová, Lucka Tomková, Tánička Kohúteková, Dávid Demko a Dávid Tandlich navštívili Materskú škôlku Pod gaštanmi, kde prezentovali projekt Recykláčik - Planetáčik. Naučili deti ako dodržiavať farebnú abecedu triedenia. Na konkrétnych aktivitách hľadali faktory, ktoré poškodzujú našu Zem. Spolu hľadali kroky, ktorými ich môžeme pomôcť eliminovať.

     • Transsylvánia a Sedmohradsko

     • Raz vidieť je lepšie ako stokrát počuť - si povedali naši žiaci a vybrali sa do krajiny, o ktorej sa práve učia. Prešli regióny Transylvániu a Sedmohradsko - rozmýšľajte, v ktorom štáte boli. Navštívili hlavné mesto Sedmohradska - Kluž, kde videli rodný dom kráľa Mateja Korvína. Potom boli vo vychýrenej soľnej bani Turda Salina. V krásnom stredovekom mesto Sighisoara videli rodný dom kniežaťa Drakulu. Neušlo im ani horské mestečko Sinaia a kráľovský zámok Peleš, Draculov hrad Bran, mesto Brašov s Čiernou katedrálou, mestečko Alba Ilulia s románskou katedrálou, kde sa nachádzajú hroby Hunadyovcov a veľkolepý hrad Mateja Korvína Hunedoara. Už viete, ktorý európsky štát navštívili? Áno - Rumunsko. A viete čo? Nie je nič lepšie ako presvedčiť sa na vlastné oči, že tí učitelia si na vyučovacích hodinách nevymýšľajú.

     • Deň narcisov

     • Ďakujeme všetkým, ktorí v príšernom počasí opäť dokázali, že myslieť na iných je oveľa dôležitejšie, ako myslieť na seba. ... tu fotka dobrovoľníkov a v preposlanej správe oficiálne poďakovanie od Ligy proti rakovine

     • Recykláčik v škôlke na Dneperskej

     • Baška Vargová, dnes oktavánka, autorka projektu Recykláčik, odovzdala myšlienku zdieľaných informácií veľkých malým. Jej štafetu úspešne prevzali Richard Padyšák, Paula Šmihulová, Evka Melichová a Alex Kocper. Recykláčikovi vytvorili nové logo, aktivity, pracovný zošit a hry. Veľká pochvala našim študentom za to, že odmietajú akceptovat dobu plastovú.

     • Žijeme aj jazykmi

     • Seminár pre mladých prekladateľov, organizovaný Generálnym riaditeľstvom pre preklad Európskej komisie, nám urobil radosť. Náš študent Milan Marčák z triedy Septima sa ako víťaz školského kola mal možnosť zúčastniť tohto podujatia, ktoré organizovala pani Emília Andrejová zo Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

    • 2 % z dane pre školu
     • 2 % z dane pre školu

     • Milí rodičia a priaznivci našej školy, ak chcete 2 % zo svojej dane podporiť našu školu (Dobrá škola, n.o.), tlačivo na stiahnutie je k dispozícii na vyhlasenie-o-poukazani-dane_D2S.PDF​​​​​​​
      V mene zriaďovateľa sa VÁM chceme touto cestou zároveň poďakovať za poukázanie 2% z VAŠICH DANÍ za rok 2017 v prospech neziskovej organizácie Dobrá škola, n.o. Dneperská 1, 040 12 Košice, IČO: 31257267 DIČ: 31257267.
      Naše ĎAKUJEM patrí najmä: p. Kassaiovej, p. Kocperovi, p. Szökeovej, rodine Sejnovcov a Naserovcov, p. Szabóovej, p. Halászovej, p. Fejedelemovej, p. Lainczovej, p. Elischerovej, p. Saloňovej a spoločnosti GEOS Košice, s.r.o.
      Poukázané finančné prostriedky boli použité na nákup didaktickej techniky za účelom skvalitnenia našich školských, ale i mimoškolských aktivít.  

      ĎAKUJEME!

       

      V mene zriaďovateľa sa VÁM chceme touto cestou zároveň poďakovať za poukázanie 2% z VAŠICH DANÍ za rok 2017 v prospech neziskovej organizácie Dobrá škola, n.o. Dneperská 1, 040 12 Košice, IČO: 31257267 DIČ: 31257267.
      Naše ĎAKUJEM patrí najmä: p. Kassaiovej, p. Kocperovi, p. Szökeovej, rodine Sejnovcov a Naserovcov, p. Szabóovej, p. Halászovej, p. Fejedelemovej, p. Lainczovej, p. Elischerovej, p. Saloňovej a spoločnosti GEOS Košice, s.r.o.
      Poukázané finančné prostriedky boli použité na nákup didaktickej techniky za účelom skvalitnenia našich školských, ale i mimoškolských aktivít.  

      ĎAKUJEME!

     • ÚSPECHY V JAZYKOCH

     • Dňa 16. januára 2019 sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku, 17. januára okresné kolo v nemeckom jazyku a naši žiaci boli znova mimoriadne úspešní! Alex Kocper (Sexta) a Dávid Korečko (Septima) obsadli dve miesta vo svojich kategóriách (2A resp. 2B) a Alex Kocper (v kategórii 2A nemeckého jazyka) obsadil 2. postupové miesto a bude nás reprezentovať v krajskom kole. Víťazom blahoželáme!

     • #DODneperska 2019

     • Pre všetkých záujemcov o štúdium na našom gymnáziu v školskom roku 2019/2020 sme pripravili "Deň otvorených dverí, otázok a odpovedí". Ten sa uskutoční dňa 14. 2. 2019 (štvrtok) v čase od 09:30 do 17:00.

      Rámcový program #DODneperska 2019

      od 09:30 do 12:30 otvorené vyučovacie hodiny
      od 09:30 do 14:00 prezentácie žiackych projektov (detailný program bude upresnený)
      od 09:30 do 17:00 informácie o štúdiu

      V prípade ďalších otázok NÁS neváhajte kontaktovať elektronicky na gymbosak@gymbosak.sk alebo telefonicky +421 55 674 89 69, mobil +421 905 166 612.

      Tešíme sa na VÁS:)

     • Úspech tímu "G4+2" v regionálnom kole FLL

     • Ani sme sa ešte po Vianociach poriadne nestačili ohriať v školských laviciach a už máme za sebou účasť na prvej tohtoročnej súťaži. Z regionálneho kola najväčšej medzinárodnej robotickej súťaže pre deti a mládež FIRST® LEGO® League sme si z kategórie Robot Design odniesli vynikajúce 3. miesto.

      V 11. ročníku súťaže organizovanej pod záštitou Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach 10.01.2019 v Kasárňach/Kulturparku o postup  do slovensko-českého semifinále zabojovalo celkovo 20 tímov. Tie súťažili v 4 kategóriach. Tím z Dneperskej "G4+2" v zložení Verča, Žanka, Mary z Tercie a Matej, Ondro, Mišo, Oliver z Kvinty obsadil celkovo 7. miesto a už teraz sa teší na ďalší ročník súťaže;)

     • Oficiálne výsledky celonárodnej súťaže Angličtinár roka

     • Dňa 30. novembra 2018 sa naša škola už po druhýkrát zapojila do online jazykovej súťaže Angličtinár roka 2018 –Best in English 2018. Ide o medzinárodnú súťaž, ktorú organizuje agentúra Institute for Competencies Development and Czech-us v spolupráci s Partnermi projektu. Test vytvorilo známe centrum pre Cambridge English Exams. Naši angličtinári triedy Septima a Sexta mali možnosť preveriť si svoje vedomosti v oblasti gramatiky, čítania a počúvania na úrovni B1-C1. Maximálne skóre bolo 122 bodov. Podľa výsledkov sa súťaže tento rok zúčastnilo 922 stredných škôl z 30 krajín, spolu 21 110 študentov. V rámci Slovenska sa do súťaže zapojilo 123 stredných škôl a z nich 2 770 študentov. Tím našej školy obsadil 422. miesto v rámci sveta, v rámci Slovenska na 46. mieste, v regióne na 8. mieste. A naši najlepší angličtinári? Čítajte VIAC

      1. Dávid Korečko – 1 875. mieste vo svete, v rámci Slovenska 189. miesto
      2. Ján Varga – 2 573. miesto vo svete, v rámci Slovenska 264. miesto
      3. Katarína Mihoková – 3 239. miesto vo svete, v rámci Slovenska 333. miesto
      4. Richard Padyšák – 5 635. miesto vo svete, v rámci Slovenska 584. miesto
      5. Táňa Kohuteková – 6 128. miesto vo svete, v rámci Slovenska 647. miesto

     • "Zahrievacie kolo" GO máme úspešne za sebou

     • V utorok 18. 12. 2018 sa u NÁS uskutočnilo školské kolo 47. ročníka geografickej olympiády kategórie E a F. Traja najlepší z každej kategórie si vybojovali postup do okresného kola.

      Do okresného kola postupujú: BALÁŽ Jakub, KOSCELÁNSKY Oliver, LEVICKÁ Katka v kategóriie E a VRBA Adam, SEMANCOVÁ Emily, BEHUN Šimon v kategórii F. Všetkých súťažiacim srdečne blahoželáme a postupujúcim držíme 7. 2. 2019 v okresnom kole palce!

     • Juvenes Translatores

     • Ak chcú Európania naplniť heslo EÚ „zjednotení v rozmanitosti“, musia ovládať aj cudzie jazyky. Z dlhodobého hľadiska štúdium jazykov zbližuje ľudí a umožňuje im lepšie porozumieť iným kultúram. Na druhej strane uľahčuje mladým ľuďom študovať a pracovať v rámci Európy. V dnešnej dobe dopyt po preklade a prekladateľoch v Európe neustále rastie. A aj naši študenti cudzích jazykov by na to mali byť pripravení! Súťaž Juvenes Translatores zvyšuje povedomie o dôležitosti prekladateľských zručností a o tom, že je potrebné prehodnotiť význam prekladu ako prostriedku „mediácie“ medzi jazykmi v kontexte jazykového vzdelávania. Aj naše gymnázium zorganizovalo školské kolo týkajúce sa tejto súťaže a do súťaže sa zapojili študenti Sexty a Septimy, zanietení pre cudzí jazyk.

      Mená ako Milan Marčák, Samuel Hudák, Richard Padyšák, Alex Kocper, Matej Ondrejkovič, Štefan Kando, Róbert Frič, Katarína Mihoková, Kamil Valko a Paula Šmihulová v čase 120 minút objavovali úskalia a zákutia prekladu. Práca hodnotiteľov bola o to ťažšia. Víťazný preklad Milana Marčáka zo Septimy mu umožní zúčastniť sa špecializovaného seminára pre mladých prekladateľov, ktorý sa uskutoční pod záštitou Generálneho riaditeľstva pre preklad Európskej komisie 8. februára 2018.