• Prijímacie skúšky na šk.rok 2024/25

V budúcom školskom roku vám ponúkame štvorročné a osemročné štúdium na našej škole. Prihlášky na vzdelávanie v stredných školách sa podávajú riaditeľovi strednej školy do 20. marca 2023. Tešíme sa na to, čo spolu dosiahneme.
      Čítať viac
          • SPPravme To

Záverečné video ukončuje realizáciu nášho projektu nadácie SPP, grantový program SPPravme To, v ktorom sme realizovali spolu s dobrovoľníkmi rôzne environmentálne aktivity v interiéri našej školy a na verejnom priestranstve pred budovou našej školy.

• SPPravme to - ukončenie projektu

21.06.2023 ukončili Simi a Kika vybudovaním posledného záhona pred vstupom do našej školy, praktickú časť 7-mesačného projektu Eko Nádych pre mladých a Mladších, ktorý realizovali spolu s dobrovoľníkmi z Kvinty, 1.G, Sexty a Septimy, prostredníctvom finančnej pomoci Nadácie SPP, grantový program SPPravme To. Ďakujeme všetkým, ktorí ste sa zapojili a prispeli kultivovaním verejného priestoru k zlepšeniu ovzdušia a ekosystému v zmysle permakultúry.

• LAND ART II - Sekunda

Zvyšujeme deťom povedomie o dôležitosti ochrany životného prostredia. Sekunda prostredníctvom obrazov z prírodných materiálov, upriamuje našu pozornosť na environmentálne videnie nášho sveta.

Príbehy obrazov:

Kvet, ktorý nemusíme odtrhnúť

Ekologický prístrešok

Prírodný komín, na konci ktorého plastové vrece zobrazuje znečisťovanie

• Švp - Expedícia Belianske Tatry

V pondelok sme sa spolu s lesnými pedagógmi vyhrali na nenáročnú túru, aby sme sa zoznámili s okolím, naučili sa o živote vzácneho bobra, základné informácie o Belianskych Tatrách a zahrali hry so zameraním na ekológiu. Večer nám horský záchranár porozprával poučné zaujímavosti o práci horskej služby.

• DofE - príprava cvičnej dobrodružnej expedície

Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu založil v roku 1956 manžel britskej kráľovnej Alžbety II. princ Philip, vojvoda z Edinburghu, spoločne s nemeckým pedagógom a veľkým propagátorom zážitkovej pedagogiky Kurtom Hanhom a vedúcim prvej úspešnej expedície na vrchol Everestu lordom Huntom.

Prvotným cieľom programu bolo poskytnúť britským chlapcom, z ktorých mnohí prišli počas druhej svetovej vojny o svojich otcov, možnosť pracovať na sebe a venovať sa niečomu zmysluplnému, najmä v období medzi dokončením školskej dochádzky a nástupom na vojnu. Už dva roky po svojom založení bol program otvorený aj dievčatám a rýchlo sa rozšíril po celom svete. V roku 1980 sa posunutím horného vekového limitu na 24 rokov a zmenou niektorých kritérií ustanovil program DofE tak, ako je známy dnes. Následne bola v roku 1988 založená The Duke of Edinburgh's International Awards Association, ktorá podporuje fu

• Prijímacie skúšky - 2.kolo

Súkromné gymnázium, Dneperská 1, Košice, oznamuje uchádzačom o štúdium na našej škole, že:

- počet voľných miest v osemročnom štúdiu je: 0

- počet voľných miest v štvorročnom štúdiu je: 6

Uchádzači o štvorročné štúdium, odošlú prostredníctvom EduPage elektronicky prihlášku do 14.06.2023.

Prijímacie skúšky sa uskutočnia 20.06.2023

• Klíma sa ťa týka - Tercia

24.05.2023 sa terciáni zamýšľali nad budúcnosťou našej planéty. V ekocentre SOSNA v Družstevnej pri Hornáde v rámci interaktívneho vzdelávacieho programu ,,Klíma sa Ťa týka" diskutovali o klimatických zmenách a klimatických prvkoch, ktoré pomáhajú zmierňovať dopad týchto zmien. Rozprávali aj o klimatických prvkoch, ktoré sa nám podarilo vybudovať v našej školskej klimatickej záhrade a ich význame. Domov odchádzali nielen s vedomím, že klimatická kríza tu je a treba ju riešiť, ale aj s čerstvými bylinkami na prípravu čaju.

• Športový deň

Dňa 23.05.2023 sa žiaci Prímy - Kvarty zapojili do športových aktivít, ktoré pre nich zorganizovali naši učitelia TSV spolu s kvintánmi a 1.G, ktorí pomáhali pri rozhodovaní súťažných zápolení.

• Prajeme všetko najlepšie, Oktáva

23.05 a 24.05. 2023 sa na našej škole konali ÚFIČ MS 2023. Sedemnásť oktávanov predstupovalo pred skúšobnú maturitnú komisiu, aby prezentovali svoje vedomosti vo vybraných maturitných predmetoch. Dnes vám s hrdosťou oznamujeme, že sedmenásť študentov ukončilo vzdelávanie na našom gymnáziu úspešným vykonaním maturitnej skúšky, a to takto:

• Kvarta, Kvinta a 1.G v Tatranskej Lesnej

V tretí májový týždeň sa študenti tried Kvarta, Kvinta a 1.G zúčastnili Školy v prírode v Tatranskej Lesnej. V rámci spoznávania tatranskej prírody študenti prebádali okolie Tatranskej Lesnej, Tatranskej Lomnice, Starého Smokovca a tiež absolvovali výstup k Vodopádom Studeného potoka, Bilikovej a Rainerovej chate. Taktiež si vyskúšali nočné hry a orientáciu v lese ako aj rôzne logické a kvízové súťaže a na záver sa zregenerovali v akvaparku AquaCity Poprad.

• SPPravme To - Sexta má svoj záhon

Dňa 19.05.2023 strávili Sextáni tri hodiny kreovaním a výstavbou vlastného záhona. Venovali svoj čas rozvoju troch úrovní: 1. zlepšiť ovzdušie v priestore pred budovou školy, 2. nadizajnovať pozemok tak, aby mal výtvarno-funkčný zmysel, 3. darovať vlastný čas všetkým, ktorí denne okolo verejného pozemku pred budovou školy chodia. Dobrá práca, Sexta

• 2022/2023

• Regionálne kolo