• Prijímacie skúšky na šk.rok 2024/25

V budúcom školskom roku vám ponúkame štvorročné a osemročné štúdium na našej škole. Prihlášky na vzdelávanie v stredných školách sa podávajú riaditeľovi strednej školy do 20. marca 2023. Tešíme sa na to, čo spolu dosiahneme.
      Čítať viac
          • Geografická olympiáda

V piatok 19. 1. 2024 sa uskutočnil 52. ročník Geografickej olympiády. V školskom online kole v kategórii E, F sa stretli nadšenci geografie.Postup do okresného kola si v kat. E vybojovali Laura Behunová, Noemi Vašigová, Šimon Doro. V kat. F postupuje Jozef Michalec, Aleš Hlaváč a Oliver Špilár. Všetkým postupujúcim blahoželáme a držíme palce v okresnom kole.

• Poďme spoločne meniť svet - kvinta, sexta, 1.G, 2.G

Nadácia ESET spolu s občianskym združením BUILD Slovensko, prináša v školskom roku 2023/2024 pilotný ročník súťaže umelecko-vedeckých projektov PBL. Medzinárodný festival STARMUS prichádza na Slovensko a v dňoch 12. – 17. mája 2024 bude Bratislava miestom stretnutia najväčších svetových vedeckých kapacít, laureátov Nobelovej ceny, astronautov aj svetoznámych umelcov a hudobníkov. Festival Starmus je hlavným partnerom PBL Výzvy. Témou festivalu, oslavy spojenia vedy a umenia, je vo svojom siedmom ročníku „Budúcnosť našej domovskej planéty“. Tím žiakov 1.G, 2.G, Kvinty a Sexty, dňa 15.12.2023, odoslaním vlastného projektového zámeru Kvalitné prostredie = kvalitné vzdelanie vstúpil do tejto súťaže, a bude riešiť čiastkové aktivity, ktoré si v projekte nadizajnovali.

• Best in English 2023

Medzinárodná súťaž v anglickom jazyku Best in English 2023 sa konala 20.novembra 2023, avšak konečné výsledky a vyhodnotenie boli zverejnené až koncom decembra. Táto nesmierne populárna súťaž pozostáva z otázok zameraných na preverenie jazykových vedomostí a zručností stredoškolákov na celom svete. Online test obsahoval úlohy na gramatiku, slovnú zásobu, čítanie a počúvanie s porozumením a tento rok sa ho zúčastnilo 22 779 študentov stredných škôl z 34 rôznych krajín.

• Stužková slávnosť 2023

1.decembra 2023 sme sa zúčastnili na Stužkovej slávnosti Oktávy. Triedna profesorka Mgr.Hana Laktičová slávnostne odovzdala svojim žiakom zelenú stužku, symbol mladosti a nádeje. Študenti nás viedli slávnostným večerom, ktorý bol veľmi príjemným a milým stretnutím rodičov, študentov a ich učiteľov. Naši Oktaváni si zaslúžia naše poďakovanie za ich prístup k vzdelávaniu a k mimoškolským aktivitám, ktoré realizovali jednak ako jednotlivci a jednak ako tím. Pomohli na našej škole vytvoriť úplne nové postupy smerom k dobrovoľníctvu a solidarite s mladšími ročníkmi. Zapojili sa do súťaží a projektov SOČ, DofE, FLL, AMAVET, OKM, ECDL, Fyzikálny náboj, matematické a environmentálne súťaže. Našu školu reprezentovali na univerzitách, nielen na Slovensku prostredníctvom ŠVOČ, ale tiež na dlhodobej stáži v Prahe, či európskej environmentálnej súťaži v Brne. Tím Oktáva začal pretvárať v rámci dob

• Mikuláš 2023

Niektorý deň v škole sme sa so Šimonom rozprávali o tom, že by bolo dosť cool, keby prišiel Mikuláš na gymnázium. A bolo by ešte viac cool, keby sme ho robili my. Minulý rok na Mikuláša sme chodili neoficiálne po niektorých triedach, rozdávali sme arašidy a nečakane nás to extrémne bavilo. Tento rok sa Šimon rozhodol ísť za vedením gymnázia. Požiadal o podporu a vyšlo to. Takže tento rok sme to už robili oficiálne. Všetci štyria sme si to tento rok veľmi užili. Sme veľmi radi zato že si to s nami užili všetci učitelia aj žiaci. Myslím si že na tohto Mikuláša určite budeme spolu všetci spomínať ešte dlho a na ďalší rok si to určite chceme znova zopakovať. Ďakujeme,že ste sa pridali a urobili super atmosféru.

• KOSIT exkurzia - Tercia

Žiaci tercie navštívili Kosit Košice, a dozvedeli sa množstvo informácií: rozprávali nám o dôležitosti separovania odpadu, zhodnocovania odpadu, ukázali nám celý proces od triedenia plastov a papiera. Žiaci si mohli vyskúšať manipuláciu s ramenom. Žiaci sa tiež dozvedeli, že teplo dodávané na sídlisko Nad jazerom pochádza zo spaľovne ako produkt recyklácie komunálneho odpadu, zvyšok komunálneho odpadu po spálení pokračuje v ďalšom spracovaní.

• 2022/2023

• Regionálne kolo

• FIRST® LEGO® League · Regionálne kolo · 2022/2023
          • Zloženie tímu: Adam Kovalčík, Nataša Kovalčíková, Arthur Petro, Lucia Levická, Richard Horváth, Filip Bodnár, Maxim Farkaš, Theodor Šiňanský, Damian Mihok,