• Kvarta - Bankov

• Žiakom Kvarty všetci držíme palce. Zajtra ich čaká Testovanie 9 2023. Od septembra tvrdo pracovali, spolu so svojimi učiteľmi,  na rozvoji a upevnení vedomostí z matematiky a slovenského jazyka. Dnes absolvovali jarnú relaxačnú túru na Bankov. Kvarta, prajeme vám, nech je zajtrajší deň pre vás úspešný, ukážte, čo ste sa naučili. Ste šikovní, múdri a rozhľadení.

• Maturantom tieto dni držíme palce

• Dnes naši maturanti spolu s Mgr.Bélohlávkom absolvovali relaxačnú túru. Do posledných dní tvrdo pracovali so svojimi učiteľmi na príprave pre úspešné absolvovanie EČ a PFIČ MS 2023. Dnes si vyvetrali hlavy, usporiadali myšlienky a vedomosti do správnych "šuflíkov" aby ich v dňoch 14. - 16.03.2023 vytiahli a správne zapísali do maturitných testov a slohov. Držte sa, ukážte čo je vo vás.

• Eko Nádych pre Mladých a Mladších

• 04.03.2023 boli naši septimáni Kika, Simi, Veronika, Sebo, Zlatko a Jakub v MŠ Dneperská. Simi a Kika overovali prakticky environmentálny program sebarozvoja medzi škôlkármi. Spolu so septimánmi, si deti vysadili vlastné semienka letničiek. O tieto sa budú sami starať v škôlke. V apríli ich naši študenti pod vedením Simi a Kiky vysadia na záhone, ktorý pre MŠ Dneperská vybudujeme. Dievčatá vyrobili pre škôlkárov aj pracovné zošity, v ktorých sú jednoduché pokusy, tajničky, osemsmerovky, bludiská a enviro nápady, ktoré môžu spolu s rodičmi realizovať. Cieľom tohto dlhodobého projektu je upriamiť pozornosť na ekosystém, v ktorom žijeme, pretože  - HOVORÍ SA, ŽE TREBA ZANECHAŤ LEPŠIU PLANÉTU PRE BUDÚCU GENERÁCIU, podľa autoriek projektu JE TREBA ZANECHAŤ LEPŠIU GENERÁCIU PRE BUDÚCU PLANÉTU.

• Eko nádych pre mladých - kvinta a 1.G

• 03.03.2023 sme pokračovali s kvintou a 1.G v rámci životológie, vo vysádzaní letničiek pre školský a budúci škôlkársky záhon. Študenti tiež pokračovali v jarnej starostlivosti o chodbové kvety, doplnením živín pre ich rozvoj.

• Hosť z Egypta

• V rámci prierezovej témy multikultúrna výchova sme na našej škole privítali možnosť mať besedu so sprievodcom slovenských turistov v Egypte, rodeným Egypťanom. Pán sprievodca nám prišiel porozprávať o tejto krajine z hľadiska histórie a geografie a pohotovo reagoval na zaujímavé otázky študentov. Bolo to pre nás veľmi podnetné a poučné stretnutie.

• Sekunda - výzva: Farby ohňa

• Žltá, oranžová, ružová, fialová, červená - farby,  ktoré podnecujú, vzbudzujú pozornosť, dodávajú energiu, podporujú tvorivosť a vyjadruju slobodu

• Sekunda - výzva: Farby lesa

• Svetlá zelená obnovuje energiu, podporuje rast, osviežuje, omladzuje. Tmavozelená uvoľňuje, povzbudzuje, nastoľuje rovnováhu a harmonizuje.

• Umenie - kreatívny potenciál

• Dňa 24.02.2023 sa študenti kvarty - septimy zúčastnili výchovného koncertu na  Konzervatóriu na Timonovej ulici v Košiciach. Mladí a talentovaní konzervatoristi nám predstavili svoj hudobný talent v zmesi slovenských, ukrajinských a anglosaských piesní.

• Sekunda nás vyzýva - farby nás ovplyvňujú

• 23.02.2023  nám sekundáni dali výzvu -  pozorovať, či a ako,  nás ovplyvňujú farby.  Dnes nás oboznámili so svojim projektom. Vytvorili farebné spektrá podľa živlov. Pondelok je dňom farieb VODY, utorok Drevo,  Streda  OHEŇ,  štvrtok ZEM a  piatok bude dňom farieb KOVU.

Premýšľajme, budúci týždeň, nad našim odevom, doplnkami a obohaťme ich o farbu, ktorá je z farebného spektra pre vás obľúbenou, alebo  vystihuje vašu náladu.

Majte pekný farebný týždeň

• Percentil SG v rámci svk gymnázií AJ - 76

• V rámci čiastkového hodnotenia výsledkov dosiahnutých za minulý šk.rok v EČ a PFIČ MS 2022, na všetkých slovenských gymnáziách, dosiahli naši študenti percentil 76. To znamená, že 76% slovenských gymnázií dosiahlo horší výsledok. Gratulujeme a držíme palce aj tohtoročným maturantom.

• Lyžiarsky kurz 2023

• Žiaci kvarty, sexty a septimy sa v dňoch 13.-17.02.2023 zúčastnili lyžiarskeho zájazdu v Mlynkách. Okrem intenzívneho lyžiarskeho kurzu absolvovali aj rôzne sprievodné aktivity.

• Dneperský ateliér

• V minulom šk.roku rozbehli Dneperský ateliér Ashley, Yehui a Naty. V tomto školskom roku majú pokračovateľky zo sekundy. Klaudia, Janka, Zoe a Radka pokračujú fúziou vlastných výtvarných nápadov. Vytvárajú celok, ktorý dáva nový výtvarný zmysel Dneperskému ateliéru.

• Nataša Kovalčíková - 1.miesto OK Dejepisná olympiáda

• Nataša Kovalčíková z Kvarty zvládlôla veľmi úspešne okresné kolo a z 1.miesta postupuje do krajského kola. Vyhlasovateľom DO je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, odborným garantom je Historický ústav SAV.

Nataši veľmi srdečne gratulujeme a držíme palce v krajskom kole.

• Rajo školský automat- oznam

• Vážení rodičia,

dlhodobou stratégiou spoločnosti RAJO v rámci Školskéhoprogramu je sprostredkovať čo najväčšiemu počtu žiakov dotované mliečne produkty prostredníctvom siete škôl na Slovensku.

Pretoje nám ľúto, že vám musíme oznámiť, že pre neočakávane vysoký záujem škôl a žiakov zapojených do Školského programu o dotované RAJO mliečne produktydošlo aktuálne k vyčerpaniu štátnych a európskych prostriedkov pomoci na zabezpečenie bezplatnej dodávky do školských zariadenípridelených našej spoločnosti.

I napriek tomu, že vzniknutú situáciu intenzívne riešime s kompetentnými organizáciami, musíme, žiaľ, momentálne pozastaviť predaj našich mliečnych výrobkov do školských zariadení za dotované ceny.

Do vyriešenia situácie znižujeme cenu mliečnych nedotovaných

výrobkov v našich školských automatoch od 15.2.2023 nasledovne:

• Brejky biele mlieko 3,5% 250 ml na 0,40 EUR /ks
            • Brejky biele mlieko bezlaktózové 3,5 % 250 ml na 0,50 EUR / ks

Cena všetkých nedotovaných ochutených mliek ostáva 0,60 EUR /ks.

Ďakujeme veľmi pekne za pochopenie.

Team školské mlieko

RAJO s.r.o.