• František Mihok v septime

• Je zaujímavé a obohacujúce stretnúť múdrych ľudí. Začiatkom novembra prišiel k septimánom budúci chemik František Mihok (2. ročník PrF UPJŠ), aby nám vysvetlil podstatu objavu novej metódy na určenie presného tvaru molekúl, za ktorý bola udelená Nobelova cena za chémiu 2017.

• Budúca zelená dneperská oáza

• Chlapci zo Septimy v rámci projektu "Zelená učebňa" vyupratovali časť školského dvora a vysadili stromčeky.

• Halloween 2017

• „Gymbosácke“ strašidlá všetkého druhu z rôznych končín sveta sa stretli v našej škole 27. októbra 2017. Strašidlá i rôzne masky si v škole vyskúšali halloweenské „trick or treat“, naľakali, postrašili a všetci sme sa pobavili. Tie najlepšie a najstrašnejšie strašidlá boli odmenené - ako inak - sladkou odmenou. Už teraz sa tešíme na budúcoročný „gymbosácky“ Halloween.

• Baška, Lujza, Jurko a Majko vzdelávali najmladších

• Septimánsky tím - Baška Vargová, Lujza Bodnárová, Jurko Fejedelem a Majko Popovič dnes pokračovali vo svojom projekte Recykláčik a 34 detí z MŠ Galaktická naučili, ako, prečo a načo recyklovať. Tento tím to z projektového zadania ochrany životného prostredia dotiahol z triedy septima reálne najďalej a k dnešnému dňu vzdelali a myšlienku nutnosti recyklovať odovzdali už 65-im deťom z materských škôlok.

• Exkurzia na KF VaT v Prešove

• Študenti, ktorí chcú pracovať v budúcnosti na vlastných vedecko-technických projektoch, boli získať skúsenosti na košickom a prešovskom Festivale V a T, organizovanom AMAVET-om.

• Ján Varga dnes postúpil na CF VaT 2017

• Do celoslovenského finále Festivalu vedy a techniky AMAVET na jubilejný 20. ročník sa po náročnom kole Košického a Prešovského kraja podarilo prebojovať aj nášmu sextánovi Jankovi Vargovi s projektom využívajúcim umelú inteligenciu. Jankovi blahoželáme a v novembri v Bratislave držíme palce!

• Dni nezábudiek 2017

• V rámci celoslovenskej verejnej zbierky, ktorú vyhlásila Liga za duševné zdravie v rámci koordinácie dobrovoľníkov zo stredných škôl mesta Košice Psychosociálnym centrom, sa spolu s našimi študentmi podarilo vyzbierať sumu 613,03 €.

• Kvinta a ich dobrý skutok - 6.10.2017

• Študenti kvinty vypratali v rámci dobrovoľníckych prác v rámci projektu Deň úsmevu zadný školský dvor

• Dobrovoľnícke aktivity pre MŠ Galaktická

• Septimáni spolu s p.prof.Melichovou urobili dobrý skutok v MŠ Galaktická, detičkám vyhrabali školský dvor a upravili priestor pred škôlkou v rámci jesenných prác.

• Dobrý skutok pre MŠ Družicová - 6.10.2017

• Chlapci zo Septimy spolu s prof.Kováčovou-Kolesárovou urobili dobrý skutok a upravili deťom z MŠ Družicova pieskovisko, dvor a vysadili nové kvety. Projekt Deň úsmevu sme realizovali s finančnou podporou mesta Košice

• Deň úsmevu, alebo poďme urobiť dobrý skutok - čistenie okolia Súkromného gymnázia - 6. 10. 2017

• Jednou z aktivít projektového dňa Svetového úsmevu bolo vyčistiť okolie našej školy. Prínosom tejto aktivity bolo: získať nové skúsenosti v reálnej životnej situácii, stimulovať inovatívne myslenie, získať podnety pre učiť sa a posilniť komunikáciu v rámci tímových rolí. Túto aktivitu sme realizovali s finančnou podporou mesta Košice.

• Deň úsmevu, alebo poďme urobiť dobrý skutok - Recykláčik v MŠ Dneperská - 6. 10. 2017

• Svetový Deň úsmevu sme oslávili projektovou aktivitou v MŠ Dneperská. Lídrom aktivity bola Baška Vargová a jej spolužiačky zo septimy: Lujza Bodnárová, Laura Petraššovitšová a Nasťa Zaytseva, ktoré učili 40 detičiek z MŠ rozumieť problematike plastov. Projekt sme realizovali s finančnou podporou mesta Košice

• Európsky futbalový turnaj v našom gymnáziu - 30. 9. 2017

• Posledná septembrová sobota patrila na Dneperskej futbalu. Za účasti mužstiev z Ukrajiny, Maďarska, Čiech i Slovenska sa konal už 3. ročník medzinárodného futbalového turnaja. Na svoje si prišli aj nadšenci stolného tenisu či stolného futbalu i milovníci kreatívnych dielní. A pre tých, čo si trúfli, bola pripravená aj miniškola tanca. Akcia sa konala pri príležitosti Európskeho týždňa športu v spolupráci a s finančnou podporou Mesta Košice. Ďakujeme a už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

• "Múdry sa učí na chybách iných"

• Aj to je jeden z dôvodov, prečo už niekoľko rokov v rámci Občianskej náuky navštevujeme súdne pojednávania na Okresnom súde Košice II. Tentokrát nás čakali nezhody medzi manželmi i medzi zamestnávateľom a zamestnancom. Tak, ak je to možné, nech nás také i podobné nezhody v živote obchádzajú.

• Máme za sebou najočakávanejšie rodičovské!

• Už po ôsmykrát sme našim budúcim "ajťákom" z Primy odovzdávali ich neodmysliteľných pomocníkov. Už teraz sme zvedaví, čo všetko s nimi onedlho dokážu!