• Súkromné gymnázium
    Dneperská 1, 040 12 Košice
  • +421 905166612

Sme škola, ktorá dáva príležitosť tu a teraz.

• Aj v tomto školskom roku mali naši študenti Septimy a Sexty možnosť preukázať svoj talent, vedomosti a schopnosti v prekladateľskej súťaži Juvenes Translatores. Zámerom tejto celoeurópskej súťaže stredných škôl je podporiť používanie cudzích jazykov v Európe a poukázať na osobitosti prekladania. Naša škola tohto roku organizovala školské kolo a každoročne sa registruje do databázy škôl, z ktorých prebieha náhodný elektronický výber do celoeurópskeho kola. Žiaci si mohli zvoliť akúkoľvek dvojicu jazykov, zvíťazila však tradične angličtina. Bolo neskutočne náročné vybrať ten najlepší preklad. Všetci "prekladatelia" informáciu odovzdali čo najvernejšie, každý vo svojom preklade zanechal aj svoju osobitú pečať. Víťazkou školského kola je Viktória Mrázková zo Septimy. Blahoželáme jej aj ďalším autorom najlepších prác, ktorými sú Samuel Geletka, Lujza Alica Bodnárová, Ernest Šuhaj, Peter Ferenčík, Adriana Mihalovitsová (všetci zo Septimy) a Milan Marčák zo Sexty.

• O Evke Melichovej z Tercie a jej úspešnom ťažení v Shakespeare´s Memorial 2017 sme už písali. Opäť sa pochválime - teraz Evka získala skvelé 2. miesto v celoslovenskom kole tejto súťaže v Bratislave. Gratulujeme :)

• Dnes večer chodí svätý Mikuláš a dobrým deťom rozdáva darčeky. Tie, čo poslúchali menej a majú na rováši viac zlých skutkov, sa musia uspokojiť s cibuľou či uhlím. Šikovnejšie vedia, že zo svojich hriechov sa môžu vykúpiť aj peknou básničkou, ktorou obmäkčia srdce sv. Mikuláša. Ak na urovnanie svojich hriechov nepotrebujete práve celého Homéra, ponúkame vám pár tipov - kým sv. Mikuláš príde aj k vám, zvládnete sa jednu básničku určite naučiť.

Mikuláš, Mikuláš, čo v tom vreci schovávaš?
    Sladkosti a cukríčky, len pre dobré detičky!

• Baška, Lujza, Juraj, Majko (Septima) a Paula, Dominik, Riško (Kvinta), alebo dajte im pevný bod a pohnú zemeguľou

• Srdečne gratulujeme Evke Melichovej za 1. miesto v prednese anglickej prózy v tohtoročnej súťaži SH´S Memorial.

• Je zaujímavé a obohacujúce stretnúť múdrych ľudí. Začiatkom novembra prišiel k septimánom budúci chemik František Mihok (2. ročník PrF UPJŠ), aby nám vysvetlil podstatu objavu novej metódy na určenie presného tvaru molekúl, za ktorý bola udelená Nobelova cena za chémiu 2017.

• Chlapci zo Septimy v rámci projektu "Zelená učebňa" vyupratovali časť školského dvora a vysadili stromčeky.

• „Gymbosácke“ strašidlá všetkého druhu z rôznych končín sveta sa stretli v našej škole 27. októbra 2017. Strašidlá i rôzne masky si v škole vyskúšali halloweenské „trick or treat“, naľakali, postrašili a všetci sme sa pobavili. Tie najlepšie a najstrašnejšie strašidlá boli odmenené - ako inak - sladkou odmenou. Už teraz sa tešíme na budúcoročný „gymbosácky“ Halloween.

• Septimánsky tím - Baška Vargová, Lujza Bodnárová, Jurko Fejedelem a Majko Popovič dnes pokračovali vo svojom projekte Recykláčik a 34 detí z MŠ Galaktická naučili, ako, prečo a načo recyklovať. Tento tím to z projektového zadania ochrany životného prostredia dotiahol z triedy septima reálne najďalej a k dnešnému dňu vzdelali a myšlienku nutnosti recyklovať odovzdali už 65-im deťom z materských škôlok.

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

26. 2. 2018

VENČEKOVÁ SLÁVNOSŤ študentov Sexty

20. 12. 2017 o 18:00 hod.
v Spoločenskom pavilóne

Nič nebeží rýchlejšie ako čas.

Pondelok 11. 12. 2017

ADVENTNÝ KALENDÁR 2017

KLIKNI A HRAJ!

KOMU BLAHOŽELÁME?