• Súkromné gymnázium
    Dneperská 1, 040 12 Košice
  • +421 905166612

Sme škola, ktorá dáva príležitosť tu a teraz.

• Inšpirujte sa aj VY! Navštívte nás spolu s Vašimi deťmi 22.02.2018 počas Dňa otvorených dverí.

Program:

10:00 - 12:30 Otvorené vyučovacie hodiny

10:00 - 16:00 "Cesta poznania" alebo ... Board Games English, IT English, English Tea, Dramatizácia Bitky pri Rozhanovciach, Spoločenskovedný trojboj, Zaujímavé pokusy, Vymodeluj si svoj svet, Robotika, Java nie je len ostrov, Keramická dielňa ...

10:00 - 17:00 Informácie o štúdiu

• Mgr. Matúš Tomko, náš bývalý žiak, nám dnes predstavil svoju dizertačnú prácu - Hipokampus predstavuje kľúčovú mozgovú štruktúru - ktorá sa podieľa na formovaní dlhodobej pamäti. Základom všetkých druhov pamätí je synaptický prenos, teda prenos nervových vzruchov (impulzov) medzi nervovými bunkami. Termín synaptická plasticita označuje schopnosť nervových buniek meniť silu týchto spojení. Výpočtový model nám umožňuje modelovať a simulovať pravidlá synaptickej plasticity v rôznych podmienkach a získané výsledky porovnať s reálnymi experimentami.

• Ema Marína Bodnárová, študentka 4. ročníka Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach, naša bývalá žiačka, dnes študentom sexty - oktávy vysvetlila mechanizmus chrípky - genóm chrípky, stavbu viriónu, replikáciu viriónov a antigénne variácie viriónov. Téma chrípky je v súčasnom období veľmi aktuálna a Emka nám zodpovedala o.i. na mnoho praktických otázok. Srdečne ďakujeme :) Sme vždy radi, keď sa môžeme naučiť od múdrych ľudí opäť niečo nové.

• Dňa 19. januára dostala naša škola jedinečnú príležitosť - zúčastniť sa seminára pre mladých prekladateľov, ktorý zorganizovalo Generálne riaditeľstvo Európskej Komisie pre preklad v Bratislave. Zúčastnili sa ho vybrané slovenské školy na základe úspešných prekladov.
    Na toto podujatie sme vyslali Viktóriu Mrázkovú zo Septimy. "Seminár nás oboznámil s fungovaním Európskej Únie a priblížil nám povolanie prekladateľa, spôsob jeho práce, programy, ktoré majú prekladatelia k dispozícii či ako sa preklady kontrolujú," hovorí Viktória a pokračuje: "Tiež nám predstavili pracovné ponuky pre prekladateľov v Európskej Komisii, ktoré by sme mohli pri hľadaní práce v budúcnosti využiť. Bol to dobrý zážitok s množstvom užitočných informácií."
    V závere seminára sme boli milo prekvapení, lebo preklad Viki Mrázkovej sa dostal do užšieho výberu spomedzi ostatných a nakoniec bol vybraný ako jeden z najlepších! Gratulujeme, Viki!

• Dňa 17. januára 2018 našu školu reprezentovali v obvodnom kole olympiády v anglickom jazyku hneď dvaja študenti. Aj keď konkurencia bola silná, obstáli vynikajúco. Dávid Korečko (sexta) v kategórii 2A obsadil 1. miesto a Maroš Popovič zo septimy v kategóriu 2B získal 2. miesto.
    Dňa 18. januára 2018 reprezentoval našu školu v obvodnom kole olympiády v nemeckom jazyku Alex Kocper (kvinta) v kategórii 2A obsadil 1. miesto.
    Všetkým víťazom gratulujeme a držíme prsty do krajského kola!

• Chlapci z Kvarty a dievčatá zo Sekundy sa 10. januára 2018 zúčastnili súťaže FIRST® LEGO® League (FLL). V tejto robotickej súťaži nepracujú sami - komplikované úlohy riešia s pomocou robota. No robota-pomocníka si musia najprv navrhnúť, postaviť a naprogramovať a to v čase od vypísania úloh (zvyčajne august) do termínu konania súťaže (november-január). Ak sa táto prípravná fáza vydarí, robot im pomáha so súťažnou úlohou. Jej výsledky vhodným, najlepšie zábavným spôsobom prezentujú pred porotou. Takto súťaž simuluje reálny svet - žiaci pracujú ako tím každý rok na nových úlohách. Musia stihnúť daný termín a pracovať s použitím obmedzených zdrojov. Hoci sme sa FLL súťaže zúčastnili prvýkrát, vybojovali sme 9. miesto z 19-tich. V robotickej súťaži sme získali diplom za 3. miesto, čo účastníkov aj vedenie školy veľmi potešilo.

• alebo Medzinárodná súťaž žiakov stredných škôl anglického jazyka

Dňa 30. 11. 2017 sa uskutočnila medzinárodná súťaž ANGLIČTINÁR ROKA pod vedením pani prof. Kováčovej-Kolesárovej. Súťaž bola zrealizovaná online. Naša škola sa zapojila o 9:00. Žiaci mali 60 minút na vyplnenie všetkých úloh – čítanie, gramatika a posluch na úrovni B1 až C1. Súťaže sa z našej školy zúčastnilo 22 žiakov z tried Sexta a Septima. Ich výsledky si môžete pozrieť tu - vysledky.pdf. Všetkých účastníkov z oboch zapojených krajín bolo 17 612 zo 750 škôl z 29 krajín. Maximálny počet bodov bol 98. Naša škola sa umiestnila na 374. mieste z celosvetového rebríčka. Medzi najúspešnejších riešiteľov sa na čestnom mieste zaradil Janko Varga zo Sexty s počtom bodov 86, čo ho celosvetovo umiestnilo na 1467. mieste.
    2. miesto: Katarína Mihoková - celosvetové 2717. miesto s počtom bodov 81,5
    3. miesto: Maroš Popovič - celosvetové 2720. miesto (81,5)
    4. miesto: Viktória Mrázková - celosvetové 2910. miesto (80,5)
    5. miesto: Peter Ferenčík - celosvetové 3392. miesto (80,5)
    Všetkým zúčastneným gratulujeme!

• Krásne sviatky plné lásky a pohody, všetko najlepšie v novom roku Vám a všetkým priaznivcom Súkromného gymnázia praje pedagogický zbor a vedenie SG

• sa už tradične uskutočnila aj v tomto školskom roku. Opäť nás potrápili geografické úlohy teoretického charakteru, no aj práca s atlasom. Ako sme si počínali - to je úloha pre p. profesorku Kozákovú - ktorá testy čoskoro opraví a vyhlási víťazov a celkové výsledky.

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

22. 2. 2018

DARUJTE 2 % NAŠEJ ŠKOLE

viac info tu
Ď A K U J E M E !

Nič nebeží rýchlejšie ako čas.

Pondelok 19. 2. 2018

KOMU BLAHOŽELÁME?

Dnes (Pondelok 19.2.2018)
Daniel Kiráľ (Tercia)